آخرین اخبار

جایگاه خودروها در رده‌بندی کیفی تنزل یافت

جایگاه خودروهای داخلی در جدول رده‌بندی کیفی تنزل یافته است.

به گزارش کارنت به نقل از ایسنا، در چند ماه اخیر ارزیابی و بازرسی کیفی خودروهای داخلی هم براساس دستورالعمل ارزیابی پیشین و هم براساس دستورالعمل جدید صورت گرفته است.

اگرچه در این مدت دستورالعمل جدید به صورت آزمایشی و برای فراهم ساختن مقدمات لازم اجرایی شده اما شنیده می‌شود نتایج حاصل از بازرسی‌های صورت گرفته با دستورالعمل جدید، بیانگر افت قابل توجه کیفیت خودروهای داخلی در جدول رده‌بندی کیفی است.

دستورالعمل پیشین ارزیابی کیفی خودروها حدود هفت سال پیش تدوین شده بود با این حال به دلیل تغییر و ارتقای سطح استانداردهای صنعت خودرو در جهان، به‌روزسانی این دستورالعمل در دستور کار قرار گرفت و دستورالعمل جدید با استانداردها و شاخص‌های سختگیرانه‌تر تدوین و اجرای آن آغاز شد.

پیش از این مسوولان شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران اعلام کرده بودند که با اجرای دستورالعمل جدید ارزیابی کیفی، نتایج حاصل از بازرسی کیفی خودروهای داخلی به ارزیابی مصرف‌کنندگان از کیفیت این محصولات نزدیک‌تر خواهد شد.

این در حالی است که در دستورالعمل پیشین، برخی خودروهای داخلی در حالی در سطح کیفی خوب و خیلی خوب قرار می‌گرفتند که دارای ایراداتی بوده و بعضا مصرف‌کنندگان ناچار بودند پس از تحویل گرفتن این خودروها از کارخانه سازنده، برای رفع عیب خودرو به تعمیرگاه مراجعه کنند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *