آخرین اخبار

صنعت خودرو در آستانه توقف؛100هزار خودرو خاک می‌خورد

در حالی مسئولان وزارت صنعت و خودروسازی‌ها پیشتر افت شدید خرید خودروی صفر را منکر می شدند، که وزیر صنعت بالاخره اعتراف کرد، صنعت خودرو در معرض توقف است و موجودی انبار محصول خودروسازان به متجاوز از 100.000 خودرو کف کارخانه رسیده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، طی یکی دو ماه اخیر کمپین “خودروی صفر نخرید” برای مقابله با افزایش قیمت خودرو و افت کیفیت تشکیل شد که واکنش های زیادی را به همراه داشت.

در عین حال مسئولان وزارت صنعت و مدیران عامل خودروسازی‌ها تاثیرگذاری این کمپین بر صنعت خودروی کشور را منکر می شدند و تاکید کردند که روند فروش خودرو عادی شده است.

تا اینکه امروز نامه ای از 4 وزیر از جمله محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت به رئیس جمهور در خصوص افت بازار سرمایه منتشر شد که در بخشی از این نامه آمده است: “در بعد عوامل داخلی کاهش ارزش بازار شرکت‌های فعال در بازار سرمایه، می توان به نبود تقاضای کافی برای محصولات، مشکل حاکم بر فعالیت‌های اقتصادی و افزایش انباشت موجودی و حساب‌ای دریافتنی صنایع مختلف اشاره نمود. به عنوان نمونه در صنعت خودرو صورت‌های مالی زیان انباشته ای معادل 4.200 میلیارد تومان را نشان می دهد و این در حالی است که به دلیل بحران نقدینگی، صنعت مزبور در معرض توقف است و موجودی انبار محصول خودروسازان به متجاوز از 100.000 خودرو کف کارخانه رسیده است.”

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫3 نظرها

  1. *دست خدا با جماعت است و خدا با صابران است* گفت:

    عاقبت زالوی طمع کار ترکیدن است…….درس عبرتی برای سایرین……….

  2. به نظرم با نصف قیمت فعلی و از دم قسطی محصولاتشان را به متقاضیان واگذار کنند.

  3. مردم اگر همت کنند ونخریدن خودروی صفر را ادامه دهند انشاالله درب کارخانه های خودروساز مدل های قدیمی ٬بی کیفیت٬گزاف قیمت٬وبی ریخت وقیافه بسته خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.