آخرین اخبار

سایپا بزرگترین صادر کننده خودرو کشور است

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با تاکید بر صادرات ۴۵ هزار دستگاه خودرو تا پایان سال گفت : در نیمه اول امسال ۱۸ هزار دستگاه خودرو پراید و تیبا به بازارهای صادراتی سایپا صادر شده است.

مهدی جمالی در حاشیه نشست خودروسازان و قطعه سازان با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و وزیر صنعت ، معدن و تجارت افزود : بطور متوسط روزانه 1500 تا 1700 دستگاه انواع خودرو در گروه خودروسازی سایپا تولید می شود که در سه ماه پیش رو این رقم به 2000 دستگاه در روز افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه سایپا بزرگترین صادرکننده کشور در شرایط حاضر است ، گفت : قیمت صادراتی هر دستگاه خودرو پراید به صورت قطعات منفصله ( سی کی دی ) به کشورهای همسایه 5800 دلار است.

جمالی با بیان اینکه محصولات سایپا به بیش از 5 کشور صادر می شود ،افزود : گروه خودروسازی سایپا حدود 80 درصد از صادرات خودرو کشور را در اختیار دارد و این شرکت خودروساز فرصت های بسیار خوبی در بازار های صادراتی ایجاد کرده است.

وی با اشاره به رکود بازار خودرو گفت : برخی تلاش می کردند با تولید داخلی مقابله کنند اما در سایپا با ارائه مدل های جدید ، فروش در سایپا عادی شده است و صنعت خودروسازی کشور توانست این پدیده را مدیریت و وضعیت را به شرایط عادی برگرداند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *