آخرین اخبار

باز هم رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها مقصر شدند!

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه بر اساس توافق با وزارت صنعت معدن تجارت 200 میلیارد تومان یارانه برای کل صنعت تخصیص یافته است گفت: برخی رسانه ها به گونه ای این خبر را منعکس کردند که این طور برداشت شد این یارانه فقط برای صنعت خودرو سازی است.

به گزارش کارنت، محمد باقر نوبخت در نشست خبری امروز با اشاره به اینکه یکی از اهداف سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی معطوف شدن به تولید داخلی است افزود: بر اساس توافق نامه ای که با وزیر صنعت معدن و تجارت امضا شد سازمان مدیریت و برنامه ریزی به نیابت از دولت متعهد شد مابه التفاوت بخشی از نرخ سودی را که به صورت تسهیلات در اختیار بنگاه های تولیدی قرار می گیرد، پرداخت کند.

وی با تاکید بر اینکه بر اساس توافق با وزارت صنعت معدن تجارت 200 میلیارد تومان یارانه برای کل صنعت تخصیص یافته است گفت: برخی رسانه ها به گونه ای این خبر را منعکس کردند که این طور برداشت شد این یارانه فقط برای صنعت خودرو سازی است.

در حالی نوبخت رسانه‌ها را عامل انتشار غلط این خبر اعلام کرده است که در بازدید دیروز وی از ایران خودرو، تنها خبرنگار خبرگزاری دولت و تصویری حضور داشتند و از حضور دیگر خبرنگاران ممانعت شده بود.

سخنگوی دولت گفت: یارانه بخش تولید با یارانه نقدی خانوارها که به صورت ماهانه توزیع می شود کاملا متفاوت است.

وی افزود: وزارت صنعت معدن تجارت بر اساس ظرفیت هایی که در واحد های تولیدی و با توجه به اشتغالی که ایجاد می کند، با اعطای تسهیلات نظام بانکی تلاش می کند منابع مالی را به این تولید کنندگان بدهد.

نوبخت افزود: اما درصدی از نرخ سود را که قطعا برای تولید کننده به صرفه نیست تفاوت ان را دولت پرداخت می کند و در واقع یارانه تولید منابعی است که صرف پرداخت مابه التفاوت نرخ سود می شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *