آخرین اخبار

طرح ویژه خودروسازان برای تعویض خودرو دست‌دوم با نو

در این طرح فرد متقاضی می تواند خودروی فرسوده در اختیار خود را که الزاما باید از خانواده خودروهای سایپا باشد، به نمایندگی های منتخب گروه خودروسازی سایپا بفروشد و در قبال آن، با پرداخت مابه التفاوت، خودروی نو دریافت می کند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی سایپا گفت:طرح تعویض خودروهای دست دوم با نو و نیز فروش با گارانتی خودروهای دست دوم آغاز می شود.

فرامرز طاهری در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران از طرح ویژه تعویض خودروهای فرسوده با نو خبرداد و گفت: با توجه به اینکه برخی مشتریان به خصوص در شهرستانها، برای فروش خودروهای دست دوم خود، مشکلات عمده ای دارند و نمی توانند خودروی خود را با قیمت مناسب به فروش رسانده و خودروی نو بخرند، طرح ویژه ای طراحی شده است که بر مبنای آن، سایپا اقدام به ارزیابی کارشناسی خودروهای فرسوده با سن بالای ده سال و به نرخ روز بازار کرده و با ارایه تسهیلات به متقاضی، خودروی وی را با خودروی نو گروه سایپا جایگزین خواهد کرد.

وی افزود: در این طرح فرد متقاضی می تواند خودروی فرسوده در اختیار خود را که الزاما باید از خانواده خودروهای سایپا باشد، به نمایندگی های منتخب گروه خودروسازی سایپا بفروشد و در قبال آن، با پرداخت مابه التفاوت، خودروی نو دریافت کرده یا از تسهیلات با نرخ سود بانکی متعارف استفاده کند. در واقع، کارشناسان سایپا با فرد متقاضی، به توافق می رسند، ضمن اینکه خودروهای خریداری شده نیز اورهال شده و با نرخ مناسب و البته با گارانتی های مختلف سایپا، مجدد به فروش می رسد.

طاهری تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح آن است که مرکزی رسمی برای تعویض خودروهای فرسوده وجود داشته باشد که در آن منافع مشتری رعایت می شود و در گام بعدی، گارانتی نیز به خودروهای فرسوده خریداری شده از سوی متقاضیان، تعلق گیرد. بنابراین مردم می توانند با اطمینان خاطر و با گارانتی مطمئن یک خودروساز بزرگ، خودروهای دست دوم خریداری کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه نمایندگی مهندسی بازرگانی سایپا برای همکاری با شرکت سیتروئن لغو نشده است، گفت: با توجه به تحریم‌های اروپا بر علیه ایران، خودروسازان خارجی قراردادهای خود را با ایران لغو کردند و هم اکنون که اوضاع تحریم ها بهتر شده است، امیدواریم بتوانیم مجدد همکاری های خود را با این شرکت و شرکتهای اروپایی از سر گیریم.

 

منبع : مهر

برچسب ها

‫5 نظرها

  1. فقط برای گول زدن مردم و سست کردنشونه.ماشینای ده سال پیش سگش میارزه به نوی ماشینای الان

  2. خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ . بابا زرنگ . سگ این ماشینها میارزه به این اشغالهای فعلی شما .

  3. در گزارش مجلس از خودروسازی آمده است: «بررسی اجمالی صورت‌های مالی اساسی دو شرکت بزرگ خودروساز ایران‌خودرو و سایپا حاکی از خروج این شرکت‌ها از مسیر ایفای وظایف اصلی خود (تولید خودرو) و ایجاد انبوهی از شرکت‌های اقماری (به ترتیب در حدود 150 و 90 شرکت) و بعضاً صوری در داخل و خارج از کشور با مدیریتهای ماتریسی، تو در تو، پیچیده و فاقد کارآمدی لازم یا غیرفعال است، که محل جذب منابع انسانی و انجام معاملات خاص شده‌اند و بعضاً با تهیه و تنظیم صورت‌های مالی غیرشفاف و غیر قابل اتکاء، حقوق صاحبان سرمایه را در معرض سفته‌بازی، دلالی و تهدید قرار داده‌‌اند و در ‌‌نهایت خسارت ناشی از اینگونه عملکردها را در قالب هزینه سربار و هزینه مالی و امثالهم با افزایش قیمت محصولات بر دوش مصرف‌کننده نهایی قرار گرفته است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *