آخرین اخبار

سکوت خودروسازان ایرانی در برابر تاخت و تاز رنو!

در حالی که چندی پیش مدیرعامل رنو پارس برای خودروسازان دولتی ایرانی اعم از سایپا، ایران خودرو و پارس خودرو خط و نشان های قابل توجهی کشید و آنها را تهدید به قطع همکاری کرد، آنها هنوز نسبت به صحبت های نماینده رنو سکوت اختیار کرده اند.

به گزارش کارنت به نقل از صنعت نویس، سرویس خودرو، شاید موارد ذیل به عنوان صحبت های نماینده رنو قابل توجه باشد:
ـ از دست مگا موتور عاجز شده‌ایم، رنو پارس از این پس تولید موتور را از مگا موتور پس خواهد گرفت و یا اینکه شریک دیگری در این بخش انتخاب خواهد کرد.
ـ 3 ماه فرصت به مگا موتور داده‌ایم تا تولید خود را با خواست ما مطابقت دهد و پس از اتمام این مدت، در مورد ادامه همکاری با این شرکت تصمیم خواهیم گرفت.
– برخی اقدامات از سوی خودرو سازان مناسب نیست، مثلا درست نیست که قیمت ساندرو را اعلام نکنیم تا مبادا تولید خودروهای چینی ضرر ببیند.
– از نحوه کار شرکای خود در خدمات پس از فروش ناراضی هستیم و این شرایط باید تغییر کند. نمایندگی خودروساز به ما می‌گوید قطعه تندر 90 موجود نیست در حالیکه قطعه وجود دارد اما شرکای تجاری نمی‌خرند و به نمایندگی نمی‌رسانند بنابراین مشتری ناراضی است.
– پارس خودرو روی رنو کلیوس خوب کار نکرد و داریم این خودرو را از آنها می‌گیریم.

این صحبت ها از چند جنبه قابل بررسی است. اول این که خودروسازان حرف های پیمان کارگر را پذیرفته اند و حرف قابل دفاعی ندارند.
دوم این که سکوت آنها می تواند شرکت در یک دعوای زرگری باشد که روزهای آینده می تواند این دعوا با شیوه جدید از سوی خودروسازان ادامه یابد.
سوم این که می تواند فضا دادن به رنو برای آنچه سرمایه گذاری در ایران خوانده می شود، باشد.
باید دید خودروسازان در آینده خود چه سهمی از سبد خود را به رنو اختصاص می دهند؟
فعلا که ساندرو رونمایی شده و کپچر، داستر و کولئوس فروش رفته و منتظر محصول ارزان قیمت این شرکت هستند!

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *