آخرین اخبار

تعریف خودروهای لوکس در ایران همچنان در بلاتکلیفی

واردات خودرو با حجم موتور بالای 2500 سی سی که با عنوان خودروهای لوکس در ایران تعریف می‌شوند به کشور ممنوع است، اما هر از چند گاهی واردات برخی از اتومبیل‌های گران قیمت به کشور جنجال‌ساز می‌شود، رییس کل گمرک که راه حل این مشکل را در تغییر تعریف خودروی لوکس می‌داند، می‌گوید که هنوز تصمیمی برای دستورالعمل جدید واردات خودرو گرفته نشده است.

به گزارش کارنت، مسعور کرباسیان، در گفت‌وگو با ایسنا، در آخرین اظهار نظر خود درباره امکان تغییر تعریف خودروی لوکس طی دستورالعمل جدید تصریح کرد که هنوز هیچ تصمیمی از سوی دولت گرفته نشده است.

وی با اشاره به اینکه لازم است دولت در این زمینه تصمیم‌گیری کند، اظهار کرد: وزارت صنعت‌،معدن و تجارت باید دستورالعمل جدید را به دولت ببرد و دولت تصمیم بگیرد که تعریف خود را از خودروهای لوکس تغییر دهد با این حال هنوز هیچ تصمیم جدیدی در این زمینه به ما داده نشده است.

کرباسیان همچنین در ادامه درباره علت ادامه‌دار شدن کاهش واردات و صادرات طی پنج‌ماه نخست سال ، تصریح کرد: شرایط اقتصادی فعلی باعث کاهش واردات شده است از سوی دیگر درآمدهای نفتی ایران کاهش یافته، ضمن آنکه همه منتظرند ببینند بعد از رفع تحریم‌ها چه اتفاقی خواهد افتاد.

وی با تاکید براینکه این عظم وجود ندارد که با رفع تحریم میزان واردات کشور افزایش پیدا کند، ادامه داد: میزان واردات کشور مدیریت می‌شود، اما در مورد صادرات امیدواریم که حجم آن در پسا تحریم افزایش یابد، چراکه در آن زمان موانعی مانند انتقال ارز و دیگر مسائل برطرف می‌شود.

به گفته رییس کل گمرک کاهش حجم واردات و صادرات طی سال جاری ارتباطی با سامانه جدید گمرکی ندارد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *