آخرین اخبار

شریک ایران خودرو،متقلب از آب درآمد

در شرایطی که به نظر می رسد یکی از گزینه های اصلی ایران خودرو برای شراکت، فولکس واگن است، این شرکت آلمانی به تازگی درگیر یک رسوایی بزرگ شده است.

به گزارش کارنت به نقل از صنعت نویس، همین چند روز پیش بود که آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا شرکت فولکس واگن را متهم کرد که در آزمایش آلودگی مرتکب تقلب شده است. به گفته کارشناسان این آژانس، شرکت خودروسازی فولکس واگن در نزدیک به ۵۰۰ هزار دستگاه از خودروهای دیزلی خود از نرم‌افزار ویژه‌ای استفاده کرده که در هنگام معاینه فنی میزان آلاینده‌ها را کمتر از اندازه واقعی نشان می‌دهد.

در واقع اگرچه خودروهای دیزلی فولکس‌واگن با موفقیت آزمایش‌های معاینه‌فنی مربوط به آلایندگی هوا را پشت سر می‌گذارند، اما در شرایط واقعی در خیابان‌ها بیشتر از حد مجاز آلاینده تولید می‌کنند. بنابر ادعای آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا، این دستکاری و تخطی از قوانین، عمدی بوده و از همینم رو فولکس واگن باید پاسخگوی رفتار متقلبانه خود باشد.

تقلب فولکس واگن در شرایطی است که گفته می شود ایران خودرو مذاکراتی را با این شرکت برای همکاری مشترک انجام داده و احتمالا این خودروساز آلمانی شریک اصلی ایران خودرویی ها خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *