آخرین اخبار

حضور فرانسوی ها در صنعت خودرو بی حاصل بود

رییس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو اعلام کرد: قرارداد های قبلی بین خودروسازان ایران و فرانسه در زمینه تولید خودرو، 90 به 10 به نفع فرانسه تمام شده است.

محمدباقر رجال، با بیان این مطلب افزود: خودروسازان فرانسوی از زمان حضورشان در ایران هیچ گونه سود و منفعتی برای صنعت خودرو به ارمغان نیاوردند و فعالیت های آنها در جهت توسعه و اعتبار خودروسازی داخلی نبوده است.

وی ادامه داد: در ابتدا قرار بود پس از گذشت مدت کوتاهی از تولید خودرو پژو 206 در ایران، بخش قابل توجهی از بازار خارجی را خودرو ساز داخلی تامین کند اما پس از اطمینان از تولید انبوه این محصول، با هر ترفندی که می شد اجازه ندادند این اتفاق بیفتد و از صادرات به بازار های خارجی خبری نشد.

رجال تاکید کرد: همواره به «قرارداد برد- برد» در این گونه معاملات اشاره می شود اما متاسفانه باید گفت حضور شرکت های فرانسوی در ایران بیشتر به نفع آنها بوده تا خودروسازان ایرانی و از این حیث در برنامه های آتی با استراتژی متفاوتی ترسیم شود.

رییس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو گفت: صنعت قطعه سازی خودرو یکی از افتخارات صنعتی ایران به شمار می رود و اینکه برخی می گویند کیفیت قطعات ساخت داخل برای خودرو تندر 90 بی کیفیت است، شاید اطلاع دقیقی از این موضوع نداشته باشند.

وی با بیان اینکه تمام قطعه سازان طرف قرارداد با رنو تمام تاییدیه های مدنظر این خودروساز فرانسوی را دریافت کرده اند، افزود: کیفیت قطعات خودرو تندر90 ساخت داخل نه تنها با مدل مشابه فرانسوی هیچ گونه تفاوتی ندارد بلکه در برخی از موارد با کیفیتی بالاتر تولید می شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *