آخرین اخبار

محدودیت‌‌ ترافیکی در تعطیلات عید قربان/ ‌پرترددترین جاده‌های کشور

تردد خودرو ‌در محور هراز از ساعت ۱۳:۰۰ جمعه تا ساعت ۰۲:۰۰ شنبه از رودهن به سمت آمل ممنوع است؛ همچنین در محور کندوان تردد از ساعت ۱۴:۰۰ جمعه تا ساعت ۰۲:۰۰ شنبه از کرج به سمت مرزن‌آباد ممنوع است.

به گزارش کارنت به نقل از فارس، بر اساس اطلاعات دوربین‌های نظارت تصویری و سامانه‌های هوشمند تردد شمار بر‌خط‌ اکنون به‌ جز جاده‌های مسدود و دارای محدودیت ترافیکی اعلام شده در این گزارش، بقیه محورهای مواصلاتی باز و تردد در آنها به ‌روال عادی در جریان است.

کل تردد ثبت‌ شده در شبانه‌روز گذشته‌‌‌ براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۱۵۸۰ ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری، نسبت به روز قبل ۸.۷ درصد افزایش نشان می‌دهد؛ در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۱۵ درصد، اوج تردد بین ساعات ۱۷ الی ۱۸ و کمترین تردد بین ساعات ۴ الی ۵ صبح صورت پذیرفته که هموطنان با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب کنند.

* محدودیت‌های ترافیکی جاده‌های پرتردد تا شنبه ۴ مهرماه‌

‌تردد موتور‌سیکلت تا ساعت ۲۴:۰۰ روز جمعه ۰۳/۰۷/۹۴ از محورهای کرج – چالوس‌، هراز، فیروزکوه و محور تهران – سمنان – مشهد و بالعکس ممنوع ‌است؛ تردد موتورسیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام مأموریت‌‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

در محور کندوان تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴:۰۰ روز جمعه مورخ ۰۳/۰۷/۹۴ الی ساعت ۰۲:۰۰ بامداد روز شنبه مورخ ۰۴/۰۷/۹۴ از کرج به سمت مرزن‌آباد ممنوع است؛ با اعلام مأموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۷:۳۰ روز جمعه مورخ ۰۳/۰۷/۹۴ الی ساعت ۰۲:۰۰ بامداد روز شنبه مورخ ۰۴/۰۷/۹۴ از ۱۵ کیلومتری جنوب مرزن آباد (دزدبن‌) به سمت کرج یک طرفه خواهد بود.

‌در محور هراز تردد ‌همه وسایل نقلیه از ساعت ۱۳:۰۰ روز جمعه تا ساعت ۰۲:۰۰ بامداد روز شنبه ۰۴/۰۷/۹۴ ‌از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و از ساعت ۱۵:۰۰ روز جمعه تا ساعت ۰۲:۰۰ بامداد روز شنبه مورخ ۰۴/۰۷/۹۴ و با اعلام مأموران پلیس راه در محل تردد همه وسایل نقلیه از آب اسک به رودهن (‌محدوده مشا) به صورت یک طرفه است.

در محور کندوان‌ تردد انواع تریلر و کامیون و کامیونت از محور کرج – چالوس ممنوع‌ است.

در محور هراز تردد همه تریلرها تا اطلاع بعدی ممنوع ‌است؛ همچنین در این محور تردد همه کامیون‌ها و کامیونت‌ها از ساعت ۰۶:۰۰ الی ۲۴:۰۰ امروز و فردا ‌ممنوع ‌است.

در محور فیروزکوه‌ تردد همه تریلرها از ساعت ۰۶:۰۰ الی ۲۴:۰۰ امروز و فردا جمعه، از تهران به قائم شهر و بالعکس، ممنوع ‌است.

‌تردد ‌‌همه کامیون‌ها و کامیونت‌‌ها از ساعت ۰۶:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روز ‌جمعه مورخ ۰۳/۰۷/۹۴ از تهران به قائم‌شهر و بالعکس، ممنوع‌ است.

در ‌محور گلوگاه – گرگان – جنگل گلستان و بالعکس‌ تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۶:۰۰ الی ۲۴:۰۰ امروز و فردا ممنوع ‌است.

در محور بجنورد – جنگل گلستان و بالعکس ‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۶:۰۰ الی ۲۴:۰۰ امروز و فردا ممنوع ‌است.

در محور‌های اردبیل – آستارا، اردبیل – سرچم و بالعکس‌ تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۶:۰۰ الی ۲۴:۰۰ امروز و فردا ممنوع ‌است.

در محورهای قدیم قزوین-رشت‌، آزادراه کرج – قزوین و قزوین زنجان و بالعکس‌ تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۶:۰۰ الی ۲۴:۰۰ امروز و فردا ‌ممنوع است.

در محورهای یزد – طبس‌، یزد – اصفهان، بیرجند – قائن، خور – طبس و بالعکس‌ تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۶:۰۰ الی ۲۴:۰۰ امروز و فردا ممنوع است.‌

‌پرترددترین جاده‌های کشور
‌آزادراه کرج-تهران، آزادراه تهران-کرج‌،‌‌‌ آزادراه کرج-قزوین، آزادراه ‌قزوین-کرج،‌ ‌آزادراه‌ ‌‌‌تهران-قم‌‌، ‌‌آزادراه ‌قم-تهران‌‌، آزادراه ساوه-‌تهران‌، آزادراه تهران-ساوه، مسیر پاکدشت-تهران‌ و تهران-پاکدشت، ‌محور‌های ‌تهران-شهریار‌ و شهریار-تهران و محورهای تبریز-ایلخچی و ایلخچی-تبریز در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین ترافیک را داشته‌اند.‌‌‌‌‌‌‌

محدودیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای در آزادراه تهران-کرج-قزوین‌‌

در باند شمالی آزادراه تهران ـ کرج ـ قزوین‌ مقطع واقع در استان البرز تا روز ۳۰ آبان ۹۴ ‌روزهای شنبه تا سه‌شنبه هر هفته‌ از ساعت ۰۷:۰۰ تا ۱۵:۰۰ به غیر از روزهای چهارشنبه‌، پنجشنبه‌، جمعه و ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات لکه‌گیری و روکش آسفالت حدفاصل ‌تیر ۲۰۰ تا پل کلاک‌ تردد همزمان با اجرای عملیات و با رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

محدودیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای در آزادراه تهران – قم

در آزادراه تهران ـ قم و بالعکس تا پایان سال ۹۴ تردد هرگونه وانت بار‌، حدفاصل پل شهید کاظمی (آزادگان) تا خروجی حسن‌آباد و بالعکس ممنوع است؛ تردد از محورهای قدیم تهران-قم و احمدآباد مستوفی انجام می‌شود.

ممنوعیت تردد به‌ تفکیک یا اولویت وسایل نقلیه‌
در محور کرمان ـ راین ـ حسین آباد ـ جیرفت (ساردوئیه ـ جیرفت)، واقع در استان کرمان به‌ دلیل مداخله با ترافیک شهری‏ و تردد در جاذبه‌های گردشگری و عبور ۲۳ کیلومتری از مسیر فرعی، تردد خودروهای سنگین و حاملان فرآورده‌های نفتی ممنوع و مسیر جایگزین محور ترانزیت کرمان ـ دهبکری ـ جیرفت معرفی می‌‌شود؛ تردد وسایل نقلیه سواری در محور فوق بلامانع است.

ممنوعیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای‌‌

بزرگراه تهران ـ فیروزکوه واقع در استان تهران روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ۸ الی ۱۸ به غیر از ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت حدفاصل آبسرد تا پل شلمبه تردد با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور (یک سوم مسیر) همزمان با اجرای عملیات، انجام می‌شود.

‌‌در محور هراز تونل جدید گردنه امامزاده هاشم‌ واقع در استان‌های تهران و مازندران از پنجم مهر تا ۳۰ مهرماه ۹۴ به‌ دلیل اجرای عملیات کارگاهی و ایمن‌سازی تونل‌ مسدود و تردد به صورت رفت و برگشت از گردنه امامزاده هاشم و محورهای فیروزکوه و کندوان انجام می‌شود.

‌محور هراز روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ۸ الی ۱۸ به غیر از روزهای پنجشنبه‌، جمعه، بعد از ظهر روز سه‌شنبه و ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت حدفاصل شهر آبعلی تا رستوران مرمر تردد با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور (یک سوم مسیر) همزمان با اجرای عملیات، انجام می‌شود.

آزادراه تبریز-زنجان واقع در استان آذربایجان شرقی‌ تا روز ۱۳ آبان ماه ۹۴ ‌ساعت ۸ الی ۱۸‌ به‌دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت‌ حدفاصل کیلومتر ۰ تا ۱۰۰ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات‌ با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور آزاد‌راه مشهد – باغچه (باند رفت و برگشت)‌ واقع در استان خراسان رضوی تا روز ۳۰ آذر ۹۴ ساعت ۶ تا ۱۸ ‌به‌ دلیل اجرای عملیات آسفالت حفاظتی در کیلومتر صفر تا ۳۹ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات و با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

آزادراه تبریز ـ زنجان (باند شمالی اتوبان شهید کسایی)‌ واقع در استان آذربایجان شرقی تا روز ۱۰ مهر‌ماه ۹۴ ‌ساعت ۷ الی ۱۸ ‌به‌ دلیل اجرای عملیات لکه‌گیری‌ حدفاصل کیلومتر ۱۰۰+۰ تا ۰۰+۲۱، انسداد یک خط عبوری تردد با اجرای عملیات‌ با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

‌رانندگان با رعایت اصول ایمنی، سفری‌ مطمئن خواهند داشت؛ مدت زمان تردد در جاده‌ها از مبدأ تا رسیدن به مقصد هم بخشی از سفر است، بهتر است مسافران از این زمان هم برای بهره‌مندی سفر خود استفاده کنند و فقط به رسیدن به مقصد نیندیشند.

مسافران می‌توانند برای دریافت اطلاعات تفصیلی راه‌ها و خلاصه آخرین وضعیت جاده‌ها، عدد ۱۴۱ را به شماره ۱۰۰۰۱۴۱ پیامک کنند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *