آخرین اخبار

قیمت خودرو تابع شرایط اقتصادی است

قیمت تابعی از شرایط اقتصادی کشور است و تنها حضور خارجیان نمی‌تواند ملاکی برای افزایش یا کاهش قیمت خودرو‌ها باشد.

محسن صالحی‌نیا، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این مطلب گفت: سیاست‌ و برنامه توسعه صنعت خودرو با هماهنگی خودروسازان وقطعه‌سازان در دست اجراست و به سمت بین‌المللی شدن در حرکتیم تا با انتخاب خودروهای مناسب، ایمن و با کیفیت همکاری‌های آتی با شرکت‌های دیگر داشته باشیم.

وی با بیان اینکه آمادگی داریم تا در قالب‌ عقد قراردادهای میان‌مدت و دراز مدت با استفاده از ظرفیت‌های قطعه‌سازان و مهندسی و طراحی محصول شرایط خود را برای صادرات بهبود بخشیم، افزود: تا زمانی که در بخش استاندارد و کیفیت نتوانیم شرایط خود را بهبود بخشیم نمی‌توانیم در بازارهای بین‌المللی به این اهداف دست یابیم.

محسن صالحی‌نیا ادامه داد: دو اصل کلی برای تولید خودروها در آینده در کنار ایمنی و کیفیت و رعایت‌استانداردهای روز دنیا، محدوده قیمتی و خدمات پس از فروش خودرو خواهد بود تا بتوانیم امکان صادرات نیز داشته باشیم. صالحی‌نیا با بیان اینکه سیاست‌های خود را به خودروسازان خارجی اعلام کرده‌ایم، گفت: آنها نیز ابراز امیدواری کرده‌اند که در قالب سیاست‌های ما حرکت کنند و ما امیدواریم بتوانیم در این چارچوب همکاری‌های داشته باشیم و سهم مناسبی در صادرات به کشورهای هدف به‌دست آوریم.

روزنامه دنیای اقتصاد

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *