آخرین اخبار

نعمت‌زاده: مردم ایران از پژو ناراضی‌اند/چرا باید خودروی ۴۰ سال پیش شما را مصرف کنیم؟

وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار هیئت فرانسوی گفت: هرچند حدود ۶میلیون خودروی پژو در جاده‌های ایران تردد می‌کند اما مردم ما تا اندازه‌ای از عملکرد پژو ناراضی هستند.

محمدرضا نعمت‌زاده در این دیدار و در پاسخ به صحبت‌های مدیر آفریقا و خاورمیانه شرکت پژو افزود: هرچند پژو تنها مقصر نیست و مسائل بین المللی به جدایی پژو و رها کردن صنعت خودروی ایران کمک کرده است اما ایرانی‌ها خودشان تلاش کردند و به نیازهای مردم پاسخ دادند.

وی گفت : از نارضایتی‌های مردم این است که شما 40 سال است که با ایران کار می‌کنید و ما باید همچنان مصرف کننده محصولات قدیمی شما باشیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان “روشهای گذشته مثل سی‌کی‌دی (مونتاژ) را نمی‌پذیریم” افزود: تأکید ما بر طراحی مشترک پلت‌فرم‌های جدید و ساخت قطعات و تولید محصولات جدید با برندهای جدید برای عرضه در داخل و بازارهای خارجی است و با توجه به مذاکراتی که با هر دو شرکت رنو و پژو داشتیم امیدواریم به شرایط قابل قبول برای همکاری درازمدت برسیم.

وی گفت: در مذاکره با خودروسازان دیگر مانند آلمان هم تأکید کردیم که باید کار مشترک انجام دهیم، این باعث می‌شود شما در درازمدت در بازار ایران و همسایگانما حضور داشته باشید.

نعمت‌زاده با اعلام “در دیگر زمینه‌ها هم می‌توانیم همکاری خوبی داشته باشیم” گفت: سرمایه گذاران خارجی می‌توانند در بخش معدن و اکتشافات معدنی حضور داشته باشند و با توجه به ذخایر خوب معدنی هم در بخش فلزی و هم غیرفلزی، تأکید می‌کنم شرکت‌های فرانسوی به معدن و اکتشافات معدنی توجه کنند.

وی با اشاره به اولویت دولت در توسعه صنایع ریلی گفت: در صنایع ریلی زمینه خوبی برای همکاری‌ها وجود دارد و برای توسعه و افزایش فعالیت‌های اقتصادی نیازمند دو اصل جدی هستیم؛ یکی روابط بانکی و فاینانس و دیگری بیمه‌های صادراتی است که بتواند از سرمایه گذاری‌ها و فعالیت‌های دو طرف حمایت کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *