آخرین اخبار

معاون وزیر صنعت: رضایت مردم شرط اول ماست

معاون صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: صنعت خودرو برای توسعه خود در شرایط پساتحریم بر اساس قابلیت‌ها و ظرفیت‌های تولیدی خود برنامه‌ریزی ویژه‌ای دارد.

به گزارش کارنت به نقل از ایسنا، در حاشیه مراسم رونمایی از خودروی ساندرو، محسن صالحی‌نیا با اشاره به اهداف استراتژی تولید خودرو در صنعت چشم‌انداز، گفت: صنعت خودروی ما در حال حاضر در رتبه شانزدهم جهان قرار دارد و بر اساس اهداف استراتژیک تولید خودرو رتبه یازدهم جایگاهی است که ما برای این صنعت تا سال 1404 در نظر داریم.

وی در ادامه گفت: با توجه به علاقه‌مندی بسیار زیادی که شرکت‌های بین‌المللی از جمله شرکت‌های اروپایی دارند و اعلام آمادگی آنها برای حضور در ایران شرایط برای همکاری در قالب عقد قراردادهای حداقل میان مدت و پس از آن بلندمدت، با استفاده از ظرفیت‌های قطعه‌سازان داخلی فراهم شده است.

معاون صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ظرفیت‌های این صنعت در حوزه صادرات، گفت: این اجتناب‌ناپذیر است که ما باید برای بازارهای بین‌المللی خودرو تولید کنیم که در صورت عدم تحقق این خواسته ما به اهداف سند چشم‌انداز نخواهیم رسید و نمی‌توانیم ادعا کنیم که صنعت خودروی ما یک صنعت بین‌المللی است.

صالحی‌نیا قیمت خودرو را تابع مجموعه‌ای از عوامل و ملزومات مصرفی دانست و گفت: هزینه‌هایی از جمله تامین مواد اولیه و تامین نیروی انسانی از جمله عوامل تولیدی هستند که در قیمت صنایع موثرند و هیچ بنگاه تولیدی خودروها نمی‌تواند خارج از قواعد و ضوابطی که در سایر محصولات تولیدی اتفاق می‌افتد اتفاق داشته باشد.

وی با اشاره به لزوم داخلی‌سازی خودروها، گفت: خودروی ساندرو با توجه به پایه‌ای که از ال 90 دارد در حال حاضر 34 درصد داخلی‌سازی می‌شود که بر اساس برنامه و مذاکراتی که با قطعه‌سازان انجام شده در ظرف دو ماه آینده این رقم حداقل به 41 درصد و یک سال آینده 65 درصد و در نهایت به 80 درصد خواهد رسید.

معاون صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به خواسته مصرف‌کننده در خصوص کیفیت خودروها، افزود: رضایت مردم برای ما شرط اول است و کیفیت هم به طور نسبی در تولیداتی که در حال حاضر داریم و تولیداتی که در آینده به صورت همکاری مشترک خواهیم داشت از اصول ماست.

او ادامه داد: به هر حال خودروهایی که با همکاری شرکت‌های خارجی تعریف می‌شود با رعایت سه اصل، اول پلت‌فرم‌های روز چه به لحاظ استانداردهای ایمنی، کیفیت و راحتی مشتری، دوم محدوده قیمتی و سوم شرایط پس از فروش به اضافه اینکه این خودروها امکان صادرات در شبکه را داشته باشند تضمین‌کننده مطلوبیت و شرایطی است که مشتریان انتظار دارند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. چه عجب، يكي فهميد كه حرف اول چي هست، البته اين هم تعارفي بيش نيست، بايد در عمل رضليت مردم جلب بشه اونم با حذف تعرفه هاي واردات خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *