آخرین اخبار

توضیحاتی درباره دستورالعمل واردات خودروی لوکس

معاون فنی گمرک درباره ایجاد دستورالعمل جدید برای واردات خودرو گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت اقتصاد مطالعه ای می کنند برای تغییر دستورالعمل نحوه ورود خودروهای لوکس به کشور در حال مطالعه هستند.

به گزارش کارنت، نادری در حاشیه جلسه شورای گفت‌وگو در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در حال حاضر تعریف مشخصی از خودروی لوکس وجود ندارد اظهار کرد: برای خودروهایی که با ارزش‌های بالاتر و حجم موتور کمتر از 2500 سی سی وارد کشور می‌شوند پیشنهادی مطرح شده که دستورالعمل جدیدی تدوین شود که البته وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز این پیشنهاد را به ما مطرح کرده است و در مرحله به امضارسیدن از سوی کرباسیان رییس کل گمرک است.

وی ادامه داد:‌ این موضوع پیش‌نویس اولیه بوده است و ممکن است پیشنهادهای دیگری نیز در این زمینه مطرح شود.

معاون فنی گمرک با اشاره به طرح موضوع پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی تصریح کرد: این موضوع ممکن است در دستور کار تجارت خارجی باشد که در این صورت در فصول مختلف محدودیت‌هایی را برای کشورهای متقاضی و حتی عضویت ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد:‌ برای مثال در زمینه مالیات‌ها سازمان تجارت جهانی مالیات کالاهای وارداتی را مطابق با مالیات کالاهای مشابه داخلی تدوین می‌کند که این برخلاف سیاست‌های حمایتی دولت از بخش گرفتن مالیات است.

نادری تصریح کرد:‌ بهترین راه که در دنیا مطرح است استفاده از ابزار غیر بازرگانی در این مورد است.

معاون فنی گمرک با اشاره به اینکه در فصل برداشت محصولات بدون هیچ قراردادی به کشورهای دیگر صادر می‌شود اظهار کرد: این امر موجب می شود که قیمت نهایی کالای صادر شده کمتر از قیمت واقعی آن فروخته شود چرا که کشور خریدار با حجم بالایی از عرضه روبرو می شود و تقاضا را پایین می آورد.

وی افزود: بنابراین ما پیشنهاد داده‌ایم که یک محوطه صادراتی قبل از گمرکات مرزی ایجاد شود که در آن‌جا محصول صادراتی به صورت بخش‌بخش خارج شود تا آن ها به خریدار از میزان واقعی عرضه باخبر نباشند و بتوانیم محصول را به قیمت واقعی بفروشیم.

نادری همچنین درباره واردات شکر گفت: فکر می‌کنم اخیرا وزارت جهاد مجوزی را برای واردات شکر صادر کرده باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *