آخرین اخبار

تحمیل زمان و هزینه‌های اضافی در خدمات پس از فروش

معاون انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، خدمات پیش از خدمات پس از فروش را در کشور در برخی حوزه‌ها ضعیف دانست.

به گزارش کارنت، سید حسین بشیری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به خدمات تعریف شده برای انواع کالا در کشور گفت: چهار مدل خدمات از جمله خدمات پیش از فروش، حین فروش، پس از فروش و خدمات بدون فروش داریم.

وی با بیان اینکه واحدهای صنعتی ما قبل از خدمات پس از فروش باید خدمات پیش از فروش داشته باشند، اظهار کرد: برای مثال در حوزه خودرو زمانی که فردی برای تعمیر خودروی خود به نمایندگی مراجعه می‌کند باید کارشناس خودرو در کنار او حضور داشته باشد و برای وی برآورد هزینه کند.

بشیری افزود: این اتفاق معمولا نمی‌افتد و بعضا دیده می‌شود که در برخی نمایندگی‌های تخصصی برای یک تعویض روغن معمولی قیمت‌های بالایی دریافت شده و بعضا هزینه‌های دیگری بابت ایراداتی که از سوی مشتری اعلام نشده است از وی گرفته می‌شود.

معاون انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان با بیان اینکه مشتری را در همه صنایع باید در جریان خدماتی که به وی ارائه می‌شود گذاشت، گفت: این موضوع در اکثر صنایع دیگر هم وجود دارد اما چون خودرو از سوی وزارت صنعت پایش بیشتری شده است می‌توان آمار مشخص‌تری از آن ارائه داد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر آنقدر درگیر مقررات در بحث خدمات پس از فروش می‌شویم که مراحل انجام کار مدت زیادی طول می‌کشد. برای مثال یک خودرو برای تعویض روغن گیربکس که می‌تواند در یک ساعت انجام شود باید مدت یک روز در نمایندگی بماند.

بشیری اظهار کرد: در عین حال در برخی حوزه‌ها خصوصا خودرو با توجه به اطلاعاتی دریافت می‌کنیم زیرساخت‌های خوبی برای خدمات پس از فروش ایجاد شده اما لزوما وجود زیرساخت نمی‌تواند موجبات رضایت مشتری را فراهم آورد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *