آخرین اخبار

اعلام آمادگی رومانی برای همکاری با اصفهان در صنعت خودرو

رییس موسسه مطالعات سیاسی و اقتصادی خاورمیانه در رومانی از آمادگی این کشور برای همکاری در صنعت خودرو بویژه خرید قطعات از استان اصفهان خبر داد.

به گزارش کارنت به نقل از ایرنا، روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان روز دوشنبه اعلام کرد: رییس موسسه مطالعات سیاسی و اقتصادی خاورمیانه در رومانی در دیدار با عضو هیات رئیسه این اتاق به بررسی فرصتهای تجاری و سرمایه گذاری های مشترک بین استان اصفهان و رومانی پرداخت.
فالیوس کابا ماریا (Flavius Caba Maria) هدف از سفر به اصفهان را بررسی فرصت ها و ظرفیت های این استان برشمرد و گفت: آشنایی با زمینه های همکاری و ظرفیت های مشترک دو کشور می تواند حجم مبادلات اقتصادی را افزایش دهد .
وی از آمادگی رومانی برای همکاری در صنعت خودرو بویژه خرید قطعات از استان اصفهان خبر داد و افزود: رومانی دروازه ورود به اروپاست و استان اصفهان می تواند از این کشور برای صادرات به اروپا بهره گیرد.
ماریا، همکاری در بخش های گردشگری بویژه هتلداری را از دیگر زمینه های قابل سرمایه گذاری رومانی در استان اصفهان برشمرد و گفت: رومانی در زمینه گردشگری دارای تجارب ارزنده ای است که می تواند در اختیار فعالان گردشگری اصفهان قرار دهد.
این کارشناس، تنها چالش پیش روی همکاری اقتصادی رومانی با ایران را مسائل بانکی خواند و اظهار امیدواری کرد با برداشتن تحریمها، این مسئله به خودی خود برطرف شود.
قاسم علی جباری عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این دیدار با معرفی ظرفیت و توانمندی های استان اصفهان گفت: اصفهان در بخش نساجی، قطعات خودرو، صنایع فلزی و فولادسازی دارای توانمندی است که می تواند زمینه همکاری با فعالان اقتصادی رومانی را فراهم سازد.
رییس موسسه مطالعات سیاسی و اقتصادی خاورمیانه در رومانی همراه با مدیر توسعه اتاق بازرگانی رومانی در قالب یک هیات دیپلماتیک با شهردار اصفهان نیز دیدار کردند و به گفتگو و تبادل نظر درباره افزایش همکاری پرداختند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *