آخرین اخبار

ادامه طرح تابستانه پلیس راهور در جاده‌ها تا ۴ مهرماه

سرپرست مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی اعلام کرد که طرح تابستانی پلیس تا چهارم مهرماه در جاده‌های سراسر کشور ادامه خواهد داشت.

به گزارش کارنت به نقل از ایسنا، سرهنگ نادر رحمانی درباره اجرای طرح تابستانه پلیس راهنمایی و رانندگی اظهار کرد: همه ساله در روزهای پایانی شهریورماه افرادی که به سفر نرفته یا به هر دلیلی قصد مسافرت تا پیش از اتمام تابستان را دارند، اقدام به سفر کرده و همین موضوع باعث افزایش حجم ترافیک در جاده‌های کشور می‌شود.

وی با بیان اینکه در روزهای پایانی شهریورماه طرح ویژه ترافیکی پلیس همانند ایام نوروز برگزار شده و جلسات هماهنگی با کلیه دستگاه‌های مربوطه نظیر راهداری، اورژانس، هلال‌احمر، امدادخودروها و… برگزار می‌شود، گفت: طرح تابستانه پلیس در سال 94 تا چهارم مهرماه ادامه خواهد داشت و پس از آن در صورت نیاز و تخلیه نشدن کامل جاده‌ها از مسافران تابستانی، طرح با صلاح‌دید فرمانده نیرو تمدید خواهد شد.

سرپرست مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی با اشاره به روند رو به رشد تعداد تصادفات و شمار کشته و مجروح‌شدگان حوادث رانندگی در سه روز گذشته اظهار کرد: روند رو به کاهش تصادفات از ابتدای شهریورماه آغاز شده بود اما در روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه متاسفانه این روند افزایش داشت. از این رو لازم است شهروندان نیز به پلیس کمک کرده و مقررات رانندگی را رعایت کنند.

رحمانی با بیان اینکه پلیس با تخلفات حادثه‌ساز بدون اغماض برخورد خواهد کرد، گفت: همچنین اگر راننده خودرویی مرتکب دو تخلف حادثه‌ساز و به شکل همزمان شود خودرویش قطعا توقیف خواهد شد.

سرپرست مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی، سرعت و سبقت غیرمجاز، تردد در جاده خاکی، عدم رعایت فاصله طولی، تجاوز به چپ، خستگی و خواب‌آلودگی و… را از مهم‌ترین علل بروز حوادث رانندگی برشمرد و گفت: پلیس با تخلفات می‌تواند برخورد کند اما در مورد خستگی و خواب‌آلودگی که سهم زیادی در بروز تصادفات دارند کاری از دست ما بر نمی‌آید و این خود رانندگان هستند که باید در فواصل زمانی حدودا 2 ساعت با توقف در حاشیه امن در جاده استراحت کرده و سپس ادامه مسیر دهند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *