آخرین اخبار

طرح پیشنهادی کارگران خودروسازی برای افزایش مالیات واردات خودرو

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی گفت که حضور امروز کارگران خودروسازی مقابل ساختمان مجلس برای پیگیری طرحی در جهت افزایش مالیات واردات خودرو بوده است .

به گزارش کارنت، علیرضا محجوب در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: پیش از این کارگران خودروسازی پیشنهاد کرده بودند که عوارض مالیات و تعرفه های واردات خودروهای خارجی تا 1000 درصد افزایش یابد.

وی افزود:‌ در این طرح پیش بینی شده خودروهای خارجی که کمتر از 70 درصد ساخت داخل هستند عوارض سنگینی برای قطعاتشان پرداخت کنند تا تولید داخل رونق پیدا کند.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه جلسات فراکسیون کارگری با کارگران خودروسازی در طول تعطیلات سه هفته‌ای مجلس برقرار بوده است گفت:‌ دراین جلسات این طرح مورد بررسی قرار گرفت و معلوم شد بیشتر اشکالات مربوط به کسانی است که از علائم جعلی استفاده می‌کنند یعنی کالای چینی را با آرم فلان شرکت ایرانی وارد می کردند و آن قطعه را در خودرو به کار می بردند که بعضا باعث ورود مشکلاتی شده است لذا مدیران شرکت‌ها باید پاسخ دهند زیرا قطعه ها باید در خطوط مونتاژ مورد آزمایش قرار گیرد.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس که در جمع کارگران خودروسازی مقابل مجلس حضور یافته بود گفت که وعده پیگیری طرح آن‌ها را داده است.

محجوب در پایان گفت: کارگران خودروسازی همچنین با اکبریان نایب رئیس کمیسیون صنایع در اعتراض به کمپین تحریم خودروی داخلی نشستی داشته‌اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

  1. *دست خدا با جماعت است و خدا با صابران است* گفت:

    جمعش کنید بصاط حقه و نیرنگو تا کی ملت ما باید فرغون سوارشن خودتون ماشین خارجی سوارین ما باید از فرغون داخلی حمایت کنیم.

    1. چقدر اینجور وقتا به نظر مردم اهمیت میدین
      خدا حفظتون کنه که اینقدر اهل نظرسنجی از کارگرا هستین!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.