آخرین اخبار

پیش بینی وضعیت بازار خودرو با ورود مدل های 2016

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران گفت : هم اکنون اغلب خودروهای پلاک شده در بازار بین 7 تا 14 درصد زیر قیمت کارخانه معامله می شوند.

علی ارسلان منصوری افزود : خوشبختانه با رایزنی هایی که میان اتاق اصناف ایران و اتحادیه صنف خودرو تهران صورت گرفت قیمت خودرو در این مدت افزایش نداشت و هم اکنون اغلب خودروهای داخلی در کف بازار به همان قیمت گذشته و یا گاها کمتر از نرخ  مصوب کارخانه معامله می شود.

وی با اشاره به روند رو به بهبود بازار خودرو اظهار داشت :  با ادامه حضور خودروسازان خارجی و امکان توافقات با این شرکتها ، این جریان نیز بر بازار بی تاثیر نبوده و در روزهای اخیر تا حدودی بازار خودرو روند رو به رشد و بهبودی را آغاز کرده و به تدریج شاهد افزایش معاملات در بازار هستیم.

وی تصریح کرد :  البته افت قیمت خودروها زیر قیمت کارخانه غالبا توسط افرادی صورت می گیرد که خودرو ثبت نام نموده و حال که تحویل گرفتند به دلیل مشکلات مالی و تبدیل آن به پول اقدام به فروش خودرو به زیر قیمت کارخانه می کنند.

وی اظهار داشت : هم اکنون اغلب خودروهایی که زیر قیمت کارخانه معامله می شوند بین 7 تا 14 درصد کمتر از نرخ مصوب خرید و فروش می شوند.

وی گفت : پیش بینی می شود طی در ماههای آتی بازار خودرو با استقبال بیشتری از سوی مشتریان مواجه شده و رونق بهتری یابد.

این فعال بازار خودرو در ادامه در خصوص بازار خودروهای وارداتی خاطر نشان کرد : به دلیل تداوم رکود در بازار وارداتی ها ، در این مدت قیمت این خودروها نیز با افت مواجه شده است هر چند اغلب کاهش قیمت صورت گرفته مربوط به خودروهای چینی است که این مساله نیز به دلیل آشنایی آنها به بازار و مسیر است در حالی که تولیدکنندگان داخلی با مقاومت در مقابل قیمت ها در این موقعیت به بیراهه می روند.

منصوری همچنین با توجه به ورود خودروهای مدل 2016 در ماههای آینده گفت : البته تاکنون مدل های 2016 وارد بازار داخل نشده است اما قطعا با ورود مدل های جدید شاهد افت بیشتر قیمت  خودروهای  مدل های قبل خواهیم بود.

وی با اشاره به کاهش 10 تا 15 درصد کاهش قیمت خودروهای وارداتی یاد آور شد : با ادامه شرایط حاکم بر بازار وارداتی و ورود مدل های جدید قطعا شاهد کاهش قیمت بیشتر قیمت خودروهای وارداتی خواهیم بود.

وی با توجه به طرح برخی  اخبار مبنی بر تعطیلی تعدادی از نمایشگاه داران خودرو ، اظهار داشت : نمایشگاه دار واقعی هیچگاه با ایجاد مشکلاتی در بازار اقدام به تعطیلی نمی کند و اخباری که در این راستا مطرح می ود مربوط به کسانی که بدون پروانه کسب و با هدف کلاه برداری وارد این صنف می شوند و پس از کسب سودهای کلان و کلاه برداری و  نا امید از ادامه حضور در این بازار، به بازرها دیگر روی اورده و تعطیل می کنند.

وی به متقاضیان توصیه کرد که برای خرید خودرو  تنها به واحدهای صنفی دارای پروانه کسب مراجعه کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫3 نظرها

  1. بازار خودرو دست دوم هم در رکود است اگر کسانی که قصد خرید خودرو دارند خودرو دست دوم بخرند.خودروسازان مجبور به کاهش خودرو خواهند شد. مضافا اینکه با ورود خودروسازان خارجی به بازار ایران انحصار دو خودروساز داخلی که نه به کیفیت وجان مردم بلکه به فکر فقط جیب خودشان هستند شکسته شده ومردم به انچه حقشان است خواهند رسید. با اراده مردم و تحریم خرید خودرو از خودروسازان قیمتها واقعی خواهند شد.این همت مردم را میطلبد.با نخریدن خودرو به این کمپین بپیوندید.پول خرید خودرو را در بانک گذاشته وسود دریافت نمایید .حتی اگر خودرو گران شد هم متضرر نخواهید شد .وسود دریافتیدجبران خواهد کرد والیته که با صبر واستقامت خودروسازان در مقابل اراده ملت تسلیم وخودرو رابا قیمتهایی که صادر می کنند به مردم خواهند فروخت وشرایط خرید را مانند خودروسازان خارجی که برای جان مردمشان ارزش قایلند وبه مشتریشان احترام می گذارند.تسهیل خواهندکرد.واقعا جای تاسف است.که خودرو رابه خارجی ارزانتر می فروشند ومردم جور پاداشهای هنگفت هیات مدیره ومدیر عامل را باگران خریدن باید بپردازند .

    1. بشین تا خودرو رو برات ارزون کنن
      من که بتازگی یه برلیانس صفر گرفتم و راضی هم هستم
      دلار شده 3400 براچی باید ارزون شه چیری؟؟

  2. وقتی که دلار در بودجه 95 ، 3100 محاسبه میشه، محاله خودرو ارزون بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *