آخرین اخبار

قیمت خودرو در کف/ پرسه رکود در بازار خودرو

در شرایطی که مشتریان ایرانی هنوز از بازار خودرو کشور رویگردان هستند، به نظر می رسد قیمت ها تقریبا به کف رسیده و چندان خبری از ارزانی بیش از این در بازار نیست.

به گفته نمایشگاه داران خودرو پایتخت، رکود هچنان در بازار پرسه می زند و مشتریان به دلایلی از جمله قیمت بالا و توان خرید پایین و امید به آینده (حضور خودروهای ارزان و با کیفیت در ایران)، همچنان از خرید خودروهای تولید داخل سر باز می زنند.

در این شرایط، قیمت ها نیز چندان تغییر خاصی نکرده و به اعتقاد برخی کارشناسان، تقریبا به کف رسیده است. آن‌طور که فعالان بازار می‌گویند، در حال حاضر پژو 206 تیپ 5 با قیمتی برابر با 36 میلیون و 300 هزار تومان خرید و فروش می‌شود که این موضوع از تثبیت قیمت خودروی موردنظر حکایت می‌کند. همچنین مدل صندوقدار 206 نیز که تغییری در قیمت نداشته، 36 میلیون و 900 هزار تومان به فروش می رسد.

از بازار پژو 405 نیز خبر می اید که خودرو موردنظر قیمتی برابر با 30 میلیون و 100 هزار تومان دارد و این موضوع از ثبات قیمتی 405 حکایت می کند. همچنین سمند در مدل ال ایکس نیز دقیقا همین قیمت را دارد و پژوپارس نیز که افت و خیز قیمتی خاصی نداشته، هم اکنون با 35 میلیون و 700 هزار تومان قابل خرید است.

اما آن طور که از بازار رانا خبر می رسد، این خودرو با افزایش قیمتی 200 هزار تومانی مواجه و هم اکنون برای خرید ان باید 32 میلیون و 200 هزار تومان هزینه کرد. دنا نیز در حال حاضر 42 میلیون و 500 هزار تومان به فروش می رود تا قیمت کارخانه و بازار آن یکی باشد.

در بین دیگر خودروهای داخلی اما تیبا همچنان بدون تغییر قیمتی خاص، 24 میلیون و 100 هزار تومان خرید و فروش می شود و برای خرید مدل 132 پراید هم باید 20 میلیون و 500 هزار تومان هزینه کرد. قیمت پراید 111 نیز همچنان 20 میلیون و 300 هزار تومان است و پراید 131 هم 20 میلیون تومان به فروش می رود. هیچ کدام از پرایدها تغییر قیمتی خاصی در هفته ای که گذشت، نداشته اند.

اما فعالان بازار از تداوم کاهش قیمت تندر-90 نیز صحبت به میان می آورند. بر این اساس، پارس تندر قیمتی برابر با 39 میلیون و 300 هزار تومان دارد که این موضوع از کاهش قیمت 200 هزار تومانی آن حکایت می کند. از سوی دیگر، تندر اتومات که در ایران خودرو به تولید می رسد، در حال حاضر قیمتی برابر با 47 میلیون تومان دارد که نشان می دهد خودرو موردنظر نیز 200 هزار تومان افت قیمت را تجربه کرده است.

اما از بازار خودروهای خارجی نیز خبر می رسد که قیمت آنها نیز تغییر خاصی نکرده است. به گفته فعالان بازار، در حال حاضر برای خرید پرادو دو در باید 275 میلیون تومان هزینه کرد و کرولا نیز 128 میلیون تومان قیمت دارد. همچنین برای یاریس هاچ‌بک نیز باید 110 میلیون تومان هزینه کرد و خرید اپتیما نیز 151 میلیون تومان نقدینگی می خواهد. از سوی دیگر اما هیوندایی I20 قیمتی برابر با 78 میلیون تومان دارد و سانتافه 198 میلیون تومان به فروش می رسد. فعالان بازار می گویند، برای خرید سوناتا نیز باید 165 میلیون تومان هزینه کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *