آخرین اخبار

کاهش تولید و تعطیلی اجباری در خودروسازی ایران

رکود بازار در شرایطی عرصه را بر خودروسازان ایرانی تنگ کرده که به گفته منابع آگاه، ایران خودرو و سایپا تولید خود را کاهش داده و یک روز کاری شان را نیز تعطیل کرده اند.

بر این اساس، گفته می شود خودروسازان ایرانی دیگر اجازه اضافه کار به کارگران خود را نداده و از همین رو دو خودروساز بزرگ یعنی ایران خودرو و سایپا، عملا پنج شنبه های خود را تعطیل کرده اند تا به این واسطه، تولید را کنترل کنند.

طی دو سه ماه گذشته و با توجه به شدت گرفتن رکود در بازار خودرو، شرکت های خودروساز داخلی اقدام به کاهش تولید خود کرده اند، به نحوی که گفته می شود تیراژ ایران خودرو و سایپا به زیر دو هزار دستگاه رسیده است.

از سویی کمپینی به نام “خرید خودرو صفر ممنوع” نیز در شبکه های اجتماعی شکل گرفته که به اعتقاد کارشناسان، بیش از پیش بر رکود بازار دامن زده است. باید منتظر ماند و دید سرانجام این کمپین و همچنین لج کردن ایرانی ها با خودروسازان، به کجا خواهد رسید و آیا شرایط به همین منوال پیش می رود یا رونق به بازار خودرو باز خواهد گشت.

منبع : صنعت نویس

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

 1. رونق را دیگر به خواب ببینند . جیب مردم خالی است مضاف به اینکه اقساط وامهای که قبلا گرفته شده نمیتوانند پرداخت کنند و بالطبع سیستم بانکی تا واریز شده اقساط قبلی وامی به مردم پرداخت نخواهد کرد .
  دوما” کم شدن سود سپرده های بانکی درآمد قشر دیگری از مردم را تا حد زیادی کم کرده است .
  سوما” رکود در تمام اقلام مصرفی چنان مشهود شده که همه فعالان مشاغل از ترس اینده به ذخیره کردن نقدینگی خود روی اورده اند و دولت هم هر چه بخواهد با گران کردن نرخ دلار خریدار را تهدید کند کاری از پیش نمیبرد و حتی کار را خرابتر هم میکند .
  روی هم یکی که معجزه بود و دم مسیحائی داشت چنان گندی به اقتصاد ایران زد که حالا حالاها اثرات ان بر این کشور مفلوک باقی و تشدید خواهد شد فقط خدا به خیر بگذارند و بس .

  1. *دست خدا با جماعت است و خدا با صابران است* گفت:

   دیگه دوره بخور بخور و عیاشی با پول دست رنج مردم تموم شد.از این به بعد باید کاسه گدایی دست بگیرین و از مردم خواهش کنین شاید بهتون صدقه بدن شیادها یا به زباله دان تاریخ برین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *