آخرین اخبار

سقوط چینی ها در بازار خودرو ایران؛خودروهای چینی هم پنچر کردند!

مشتریان ایرانی در حالی این روزها خرید خودروهای چینی را در کنار خودروهای داخلی تحریم کرده اند که به گفته کارشناسان، تنها راه ماندن چینی ها در بازار خودرو ایران، کاهش شدید قیمت ها است.

به گزارش کارنت به نقل از صنعت نویس، به اعتقاد کارشناسان،مشتریان ایرانی دیگر حاضر نیستند خودروهای چینی را با قیمت بالا و کیفیت پایین خریداری کنند، زیرا در انتظار محصولات اروپایی هستند و می خواهند پولی کمتر بدهند و کیفیتی بهتر تحویل بگیرند.

در این بین، فربد زاوه یکی از کارشناسان خودرو ایران، می گوید:تنها راه خودروسازان چینی برای ماندن در ایران، کاهش شدید قیمت است، وگرنه به تدریج باید خداحافظی کرده و به خانه شان برگردند.

این کارشناس تاکید می کند:در حال حاضر مشتریان ایرانی با خود می گویند وقتی می توانند خودروهای با کیفیت اروپایی را با قیمتی حدودا 12 هزار دلار (حدود 42 میلیون تومان) بخرند، دلیلی ندارد پولی بیشتر بابت خرید خودروهای کم کیفیت چینی بدهند. به اعتقاد زاوه،خودروسازان چینی باید بین 30 تا 40 درصد از قیمت محصولات خود را کم کنند و احتمالا این کار را خواهند کرد، زیرا راهی جز این ندارند.

گفته های این کارشناس در شرایطی است که در حال حاضر خودروهای چینی با قیمت های متفاوتی از بالای 20 میلیون گرفته تا زیر 100 میلیون تومان، در بازار ایران عرضه می شوند و با این حساب اگر قرار به کاهش مثلا 30 درصدی قیمت ها باشد، قیمت محصولی مانند ام وی ام 110 به کمتر از 15 میلیون تومان خواهد رسید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫4 نظرها

  1. خودرو چینی مفت هم بدهند باز گران است چون هزینه نگهداری ان سر به فلک میکشد.

  2. مگه قبلا ام وی ام 110هفت م نبود باور کنید زیاد هم هست حالا میگی 15 م مگه رو زباله هم قیمت میزارن

  3. شما باج هایی که میدن به دولت رو حساب نکردین اما اونا که مجبورن بدن مجبورن از جیب مشتری مایه بذارن

  4. اتفاقا خودروهایی که برند چینی دارن خیلی بهتر از سمند و 405 هاییه که ظاهرا چینی نیستن ولی حنی قالپاق اونام از چین وارد میشه و کیفیت فاجعه باری توی قطعات مصرفی دارن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *