آخرین اخبار

کمپین”نه به خرید خودروی ایرانی” بحران را به صنعت قطعه‌سازی می‌کشاند

صنعتگر برتر استان سمنان معتقد است: کمپین نه به خرید خودروی ایرانی، صنعت قطعه‌سازی را با بحران مواجه می‌کند.

به گزارش کارنت به نقل از ایسنا ، مجیدرضا یغمایی در مراسم تجلیل از صنعتگران و معدنکاران برتر استان،اظهار کرد: کمپین تشویق به عدم خرید خودروی تولید داخل که با کمپین خرید خودروی صفر ممنوع نیز شناخته می‌شود، تمامی فعالان صنعت قطعه سازان خودرو را با مشکل جدی روبرو می‌کند.

وی با بیان اینکه انتظار کاهش قیمت خودرو باید منطقی باشد، افزود: در شرایط دشوار فعلی، کاهش قیمت خودرو تولید داخل جز از طریق افزایش تیراژ تولید ممکن نیست و این کمپین مانع از تحقق این مهم در صنعت خودروسازی کشور خواهد شد.

این قطعه‌ساز، با بیان اینکه کاهش قیمت خودرو در ایران جز از راه افزایش تیراژ ممکن نیست، گفت: در این شرایط که تولیدکننده با افزایش قیمت مواداولیه و بالارفتن هزینه تاسیسات مواجه است، انتظار کاهش قیمت بدون افزایش میزان تولید و تیراژ خودرو، انتظار بی‌منطقی است.

90 درصد قطعه‌سازان از خودروساز طلب دارند

یغمایی، با بیان اینکه قیمت تولیدات قطعه‌سازان همان قیمت‌های سال 1392 و سال گذشته است، خاطرنشان کرد: این در حالی است که قطعه‌سازان طلب زیادی نیز از خودروسازان دارند و نزدیک به 90 درصد قطعه‌سازان حدود 60 درصد مطالبات خود را از خودروساز دریافت نکرده‌اند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 20 روز است که قطعه‌سازان یک دینار هم از خودروسازان دریافت نکرده‌اند و این در حالی است که روزانه باید مواد اولیه تهیه کنیم.

این صنعتگر برتر کشوری امسال استان سمنان، با بیان اینکه قطعه‌سازان در سال 1393 بیش از 20 هزار شغل ایجاد کرده‌اند، اضافه کرد: با این کمپینی که شکل گرفته متاسفانه کم کم قطعه سازان دارند به سمت تعدیل نیرو حرکت می‌کنند.

وی در بخش دیگری با انتقاد از برخی مقررات دست و پاگیر و مزاحم در کشور، گفت: متاسفانه در این شرایط ناچاریم که بخشی از توانی که قرار است صرف تولید شود، در جهت رفع پیامدهای این قوانین و مقررات مزاحم صرف شود.

این تولیدکننده،با انتقاد از رواج فرهنگ مصرف کالای خارجی، تصریح کرد: تداوم این روند باعث می‌شود که کشور روز به روز به سمت افزایش واردات حرکت کند.

وی با انتقاد از آنچه جزیره‌ای عمل کردن دستگاه‌ها می خواند، تصریح کرد: متاسفانه برخی دستگاه‌ها فارغ از اینکه چه بر سر تولید می‌آید تنها به رعایت و اجرای بخشنامه‌های داخلی دستگاه متبوع خود می‌اندیشند.

کمپین دفاع از خرید خودروی داخلی راه بیندازید!

به گزارش خبرنگار ایسنا؛ محمد وکیلی استاندار سمنان نیز در پاسخ به این قطعه‌ساز خودرو که از کمپین نه به خرید خودروی ایرانی ،انتقاد می‌کرد، گفت: شما مخالفان این کمپین هم می‌تواند کمپینی در دفاع از خرید خودروی صفر تولید داخل ایجاد کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫4 نظرها

  1. ایران فقط مونتاژ کار است کدام خودروساز بهتر بگیم مونتاژ کاران داخلی 100% قطعات هم چینی است

  2. من نمیدانم چرا مدام قیمتها را با سال 92 یا 93 مقایسه میکنند چرا با سال 90 یا 89 مقایسه نمیکنید حالا قیمتها به هر دلیلی سه برابر شده (صرف نظر از اینکه تمام موجودی در انبار شرکتها و بازاریان که با هزینه های قبل از افزایش دلار تهیه شده بود و نباید بلافاصله سه برابر میشد) حقوق شاغلین مملکت که سه برابر نشده یه کمی درک داشته باشید. چقدر باید جور پر کردن جیب شما بازاریان و کارخانه داران را این مردم بکشند.

  3. بنده بخاطر توهین های وزیر و مشاور انجمن خودروسازان و نیز نعمت بخش . خودرویی را که ثبتنام کردم انصراف دادم. و با مراجعه سازمان حمایت از مصرف کننده خسارتم را از شرکت سایپا گرفتم. نمیخرم . اگه کیفیت و قیمت اصلاح نشد ماتشین خارجی میخرم.

  4. اقای قطعه ساز بجای پول ماشین بگیر 20درصد کمتر تو بازار بفروش اینقدر گران فروختی که ضرر نکنی اگه راست میگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *