آخرین اخبار

مطالبه خودروی با کیفیت حق مردم است

دبیر انجمن خودروسازان با تایید اعتراض بخشی از جامعه نسبت به نبود تناسب بین قیمت و کیفیت خودروهای ساخت داخل تاکید کرد: مردم حق دارند از خودروسازان،‌ تولید محصولات با کیفیت‌تری را مطالبه کنند.

به گزارش کارنت احمد نعمت‌بخش در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، عذرخواهی خودروسازان و وعده آنها به بهبود کیفیت محصولات خود را از اتفاقات مهم و قابل تحسین دانست و از خودروسازان خواست که در زمینه توسعه محصول به صورت جدی حرکت کنند.

وی گفت: خودروسازان داخلی همواره تصریح کرده اند که تا خودروساز شدن واقعی و حضور در عرصه رقابت های جهانی این صنعت فاصله دارند و در دست یابی به کیفیت مطلوب و قیمت رقابتی و ارائه محصولات جدید و به روز از هیچ کوششی فروگذار نخواهند کرد.

دبیر انجمن خودرو سازان ایران ادامه داد: در دوره گذشته صنعت خودرو با محدودیت هایی روبه رو شد که نتوانست حرکت روبه جلو داشته باشد و براین اساس ارتباطی برد- برد با شرکت‌های معتبر خودروسازی دنیا برقرار نشد و این امر باعث عقب ماندگی صنعت خودرو از نظر انتقال تکنولوژی و توسعه محصول شد.

نعمت بخش مساله اصلی خودروسازان پس از امضای توافق نامه را رکود فراگیر و کمبود تقاضا دانست و گفت: دلیل اصلی کاهش تقاضا، کاهش قدرت خرید مردم است. نکته بعدی انتظار مردم برای خرید خودروهای جدید است. مردم بر این باورند که به زودی خودروهای جدید به بازار عرضه می‌شود.

وی تاکید کرد:‌ اساسا لیست مقایسه قیمت خودروهای داخلی و خارجی که منتشر شده نادرست بوده و برای برهم ریختن افکار عمومی است. قیمت خودروی خارجی شماره نشده مطابق با شرایط مناطق آزاد یا شهر دبی بیان می‌شود، در حالیکه قیمت خودروهای داخلی شامل پرداخت حدود 15درصد عوارض مختلف از جانب خریدار به دولت است که حقوق گمرکی ندارد. این در حالی است که درتمام دنیا خودروهای وارداتی مشمول تعرفه گمرکی و مالیات هستند.

وی افزود: هر چند امیدواریم در فضای جدید ایجاد شده، دور تازه ای از همکاری های بین‌المللی خودروسازان داخلی با شرکای خارجی آغاز شود اما به ثمر رسیدن این همکاری تا زمان عرضه محصولات جدید به بازار زمان‌بر است.

او ابراز امیدواری کرد که این همکاری‌ها علاوه بر ایجاد تنوع در سبد محصولات داخلی و همچنین ورود خودروهای به روز دنیا به بازار ایران، زمینه ارتقای سطح فنی و تکنولوژیکی صنعت خودرو ایران را فراهم کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

  1. *دست خدا با جماعت است* “یدالله مع الجماعه” گفت:

    پس چی شد اونهمه تهدید و توهین و شاخو شونه کشیدن واسه ملت عزیز ایران.دیدی تهدید جواب نداد از در تطمیع وارد شدی.ملت غیور ایران پوزه صدام و حامیانشو به خاک زدن تو در مقابل اونها پشیزی هم نیستی ببین بدبخت لهت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *