آخرین اخبار

سیتروئن شریک جدید سایپا

در شرایطی که نزدیک به دو ماه از توافق هسته ای میان ایران و کشورهای 1+5 می گذرد، سایپایی ها هنوز نامی از شرکای احتمالی آینده شان نیرده اند، با این حال به گفته منابع آگاه، سیتروئن فرانسته اصلی ترین گزینه نارنجی های جاده مخصوص است.

به گزارش کارنت به نقل از صنعت نویس، منابع آگاه تاکید می کنند که مسوولان سایپا و سیتروئن مذاکراتی را طی چند ماه گذشته با یکدیگر داشته و حتی به توافقاتی کلی نیز دست یافته اند، اما ظاهرا هنوز قراردادی رسمی میان دو طرف امضا نشده است. با این حال، گفته می شود به اصطلاح کار تمام شده و طرفین در حال فراهم کردن مقدمات شراکت با یکدیگر هستند.

ظاهرا یکی از مشکلات و موانع فعلی بر سر راه همکاری مشترک سایپا و سیتروئن، بحران مالی سایپا است که دست این شرکت را برای سرمایه گذاری های جدید و شروع کار با سیتروئن بسته است. از طرفی، ازآنجاکه هنوز تحریم های اصلی علیه ایران برداشته نشده، سیتروئن برای آمدن به جاده مخصوص دست نگه داشته و قصد د ارد پس از عادی شدن اوضاع، همکاری با دومین خودروساز بزرگ ایران را اغاز کند.

به گفته منابع آگاه، اولین محصول سیتروئن که روانه سایپا خواهد شد، خودرویی به اصطلاح خانوادگی و دارای قیمتی احتمالا زیر 50 میلیون تومان است. به گزارش صنعت نویس، سایپا و سیتروئن سابقه همکاری با یکدیگر را دارند، چه آنکه پیش تر زانتیا (محصول معروف سیتروئن) در سایپا مونتاژ می  شد و این خودرو نزدیک به 10 سال میهمان نارنجی های جاده مخصوص بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *