آخرین اخبار

کمپین «خودرو نخرید» فریاد دشمن است

امام جمعه اهواز همچنین با اشاره به صحبت هایی در خصوص اینکه باید از خرید خودروی داخلی خودداری شود، تصریح کرد: صحبت های بسیاری در سایت های اینترنتی در این زمینه شده است و خرید خودروی داخلی را ممنوع کرده اند؛ این موضوع، مورد بحث قرار گرفته است و نظر ما این است که این موضوع، فریاد دشمن است.

به گزارش کارنت به نقل از ایسنا، آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری اظهار کرد: شما را به تقوی الهی دعوت می کنم؛ تقوای الهی یعنی پرهیزگاری و اهتمام به واجبات، ترک محرمات و ترس از خدا و امیدوارم همگی در این راستا بکوشیم و توفیق در آن را از خدا مسالت بداریم.

وی با اشاره به مناسبت های پیش رو گفت: اهم این مناسبت ها شهادت جانسوز امام جوان حضرت جواد (ع) است. تنها ۷ سال از عمر شریف این امام گذشته بود که امام رضا (ع) پدر بزرگوار ایشان از دنیا رفت و مسئولیت امامت متوجه حضرت امام جواد (ع) شد، آن هم در سن ۷ سالگی. اولین بار بود که امام معصومی در این سن به امامت می رسید و هضم آن هم برای مومنان سنگین بود و از طرفی هم مسئولیت امام جواد(ع) سخت بود.

امام جمعه اهواز خاطرنشان کرد: آن زمان هم دوره با خلافت مامون عباسی بود. پس از مرگ مامون، خلافت به معتصم عباسی رسید؛ آن زمان معتصم عباسی بنای ناسازگاری را با امام جواد (ع) گذاشت و سرانجام به همسر امام(ع) دستور داد که حضرت را مسموم کند و در نهایت امام جواد(ع) در سن ۲۵ سالگی به شهادت رسید.

وی با بیان این که شاگردان حضرت کم نبودند و طلبه های بسیاری را تربیت کردند، گفت: امام جواد (ع) ۱۸ سال مسئولیت امامت شیعه و جهان اسلام بر دوش داشت. بسیاری بر سر سفره علم امام جواد(ع) نشستند که از این میان، وجود سه نفر بسیار جلب توجه می کند؛ این سه نفر اهوازی هستند، حسین بن سعید اهوازی، حسن بن سعید اهوازی و علی بن مهزیار اهوازی که از آن دریای علم بهره گرفتند و نورافشانی کردند و علومشان را نیز منتشر کردند. علی بن مهزیار اهوازی شخصیت بزرگی است که باید بیشتر وی را بشناسیم و قدرش را بدانیم و حقش را گرامی بداریم.

آیت الله موسوی جزایری عنوان کرد: یکم ذی الحجه، مصادف با سالروز ازدواج حضرت فاطمه(س) و حضرت علی (ع) است که این روز در جمهوری اسلامی ایران، روز ازدواج نامیده شده است و جا دارد این روز را تبریک بگویم. این نام گذاری به خاطر جلب توجه افکار و اذهان به الگویی است که باید داشته باشند؛ از والاترین درس های ازدواج حضرت فاطمه(س) و حضرت علی (ع)، تسهیل در امر ازدواج است.

نماینده ولی فقیه در خوزستان در ادامه با اشاره به زندگی ساده حضرت علی(س) و حضرت فاطمه (س) گفت: در روایاتی آمده است که مهریه حضرت فاطمه ۵۰۰ درهم بوده است و البته حضرت فاطمه(س) به پدرشان گفتند که من مهریه ای بالاتر هم می خواهم و آن هم شفاعت گناهکاران امت شما است، رسول خدا(ص) نیز از باری تعالی درخواست این موضوع را داشت و این موضوع نیز جزو مهریه حضرت فاطمه قرار گرفت و حضرت، شفیعه یوم المحشر شد. یعنی مقام شفاعت که در اصل متعلق به پیغمبر است، به حضرت فاطمه(س) نیز محول شد و جزو مهریه ایشان قرار گرفت.

امام جمعه اهواز همچنین با اشاره به صحبت هایی در خصوص اینکه باید از خرید خودروی داخلی خودداری شود، تصریح کرد: صحبت های بسیاری در سایت های اینترنتی در این زمینه شده است و خرید خودروی داخلی را ممنوع کرده اند؛ این موضوع، مورد بحث قرار گرفته است و نظر ما این است که این موضوع، فریاد دشمن است، صدایی است که از حلقومی بیرون می آید که پر از کینه نسبت به جمهوری اسلامی ایران است و باید مواظب دسیسه های دشمن باشیم.

وی افزود: این صحبت بدان معنی است که کارگران شاغل در صنایع خودروسازی بیکار شوند، البته مردم ما نشان دادند که تحت تاثیر دسیسه های دشمنان قرار نمی گیرند.

آیت الله موسوی جزایری بیان کرد: ما هم از تولیدکنندگان می خواهیم که اشکالات را برطرف کنند ولی به هر حال ما باید مدافع تولیدات داخلی خودمان باشیم. باید مواظب توطئه های دشمن باشیم و تولیدکنندگان داخلی هم باید سعی و تلاش کنند که خواسته های مردم را تامین کنند.

امام جمعه اهواز گفت: رهبر معظم انقلاب می فرمایند اقتصاد مقاومتی، و این یعنی تولید داخلی. صحبت هایی که در خصوص عدم خرید خودروهای داخلی شده، فریادی است علیه فرموده رهبری که می فرمایند مردم باید به تولیدات داخلی خودشان روی بیاورند. ما باید سعی کنیم تولیدات داخلی را بهتر کنیم در حالی که دشمن ضد آن را می گوید.

خبرگزاری فارس هم نوشت: آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با انتقاد از طرح ممنوعیت خرید خودروی داخلی توسط برخی سایت‌ها اظهار کرد: در بررسی این بحث به شکل جدی هدایت خارجی مشهود است.

وی خاطرنشان کرد: مخالفان نظام و کشور به شکل جدی میدان‌دار این موضوع و در سایت‌های اینترنتی خود اعلام کردند که خودروی داخلی نخرید و خرید خودروی داخلی ممنوع است.

وی ادامه داد: البته این موضوع در سایت‌های مختلف به بحث گذاشته شده و نظر جدی من این است که این فریاد دشمن بوده و از حلقومی بالا می‌آید که پر از کینه و عداوت دشمن نسبت به ایران است.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان تصریح کرد: این بحث با معیشت ۶۰۰ هزار کارگر در صنعت خودروسازی سرو کار دارد لذا بیکار شدن این عده خواست جدی دشمنان نظام برای ضربه زدن به اقتصاد کشور است.

وی ادامه داد: خوشبختانه مردم آگاه ایران اسلامی همواره نشان دادند که گول توطئه‌های دشمن را نخورده و تحت تأثیر وسوسه‌های دشمن قرار نمی‌گیرند.

موسوی جزایری افزود: در این حال انتظار از صنعت خودروسازی کشور برای افزایش کیفیت و توجه به مطالبات به حق مردم جدی است و مدیران این شرکت‌ها بایستی به نظر مردم احترام بگذارند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫5 نظرها

 1. خب بعد از خائن و زد انقلاب و مگس و انگل و جای این حرف خیلی خالی بود ، دشمن!!!!

 2. مگه مشکلات فنی خودروهای ساخت داخل و گرانفروشی شرکت های خودرو ساز با روضه خوانی حل میشه؟؟؟؟
  ما که نمیدونستیم!!!!

 3. البته حاج اقا حق دارند ناراحت باشند چون دوستان ایشان ورود خودرو پلاک اروند را تا اهواز ازاد کرده اند و خودروهای ایرانی دیگر فروشی در استان خوزستان ندارند اینگونه جبهه میگیرند و ملت را دشمن خطاب میکنند از ترس اینکه دولت کاسه و کوزه انها را به هم نریزد و ورود خودروهای انچنانی به اهواز را ممنوع نکند .
  لازم به توضیح است در این شش ماهه بیشتر از تمام ایران فقط خودرو لوکس به استان خوزستان وارد شده خدا بده برکت به رانتخورانش .

 4. *دست خدا با جماعت است* “یدالله مع الجماعه” گفت:

  جناب آیت الله حقش بود شما هم از مردم حمایت کرده و خرید خودرو را تا کاهش قیمت و افزایش کیفیت حرام اعلام می کردید.جناب ایت الله باید به اطلاع برسانم مردم ما گول هیچ ارگانی را نمی خورند و خود برای خود تصمیم می گیرند و این کمپین هم خواست ملت غیور ایران است.زمانی که صفیر مست عربستان با ماشین خارجی خود زد به پراید هموطن ما و او را در دم کشت اگر ماشین او هرچی جز پراید بود قطعا زنده میماند.جواب بچه های یتیم او را کی می دهد.و خیلی موارد دیگر. خوده من پول خرید دارم اما از سال 91 که خودرو گران شد خرید خودرو را تحریم کردم و از تاکسی استفاده می کنم و خیلی راحت هستم.من حساب کردم اگر تمام سال هم از آژانس استفاده کنیم هزینه آن از استهلاک و نگهداری فرغون های ایرانی کمتر است.به امید له شدن زالوها.ان شاالله.البته شما حق دارید چون شما وکل استان خوزستان سوار ماشین خارجی هستید.از فرغون های ما چه خبر دارید.

 5. *دست خدا با جماعت است* “یدالله مع الجماعه” گفت:

  یه مرد تو کل ایران پیدا شد اونم استانداره خوزستانه که خرید فرغون ایرانی را تحریم و ورود ماشین های خارجی را به خوزستان آزاد کرد وبرای خودش و پسرش جیپ آمریکایی خرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *