آخرین اخبار

4 پیشنهاد سایپا به ثبت‌نام کنندگان مگان/ توقف تولید مگان در ایران دلیل بدقولی سایپا

گروه خودروسازی سایپا با اشاره به متوقف شدن تولید مگان در ایران از افرادی که برای این خودرو ثبت‌نام کرده‌اند خواست برای تعیین تکلیف وضعیت قراردادشان اقدام کنند. سایپا پیشنهاد داده تا این دسته از مشتریان به جای مگان چهار نوع خودرو دیگر را دریافت کنند.

به گزارش کارنت به نقل از اقتصادنیوز، مدير بازاريابي و فروش گروه سايپا در خصوص تعهدات مگان اظهار كرد: از حدود 5 هزار و 500 تعهد مگاني كه در سال‌هاي قبل براي اين خودرو ايجاد شده بود تنها حدود 400 مشتري باقي مانده‌اند.

رضا تقوي افزود: شركت پارس خودرو در مورد اين 5 هزار و 500 نفر با ارائه انواع خودروهاي توليدي و وارداتي در گروه سايپا و قبول هزينه هاي بسيار سنگين براي تاخير به وجود آمده حدود 5 هزار و یکصد دستگاه تعهد را ايفا و اكنون تنها 400 مشتري باقي مانده اند كه هنوز منتظر تحويل خودرو مگان هستند.

وي ادامه داد: با اين 5 هزار و یکصد مشتري مذاكرات فراواني از طريق نمايندگان محترم و همچنين امور مشتريان شركت پارس خودرو انجام پذيرفت و اين مشتريان با پذيرش شرايط تحريمي كشور و شركت پارس خودرو قرارداد خود را به انواع خودروهاي گروه سايپا تبديل کرده‌اند.

تقوي خاطر نشان كرد: در حال حاضر نيز امور مشتريان شركت پارس خودرو با تك تك اين 400 مشتري محترم در تماس است و خواهشمنديم با توجه به اينكه خودرو مگان توليد نمي شود، آن‌ها نسبت به تعيين تكليف قرارداد خود اقدام کنند.

وي گفت: آن‌ها مي‌توانند خودروهاي تندر، پارس تندر، آريو و سراتو را به عنوان خودروي جايگزين انتخاب و دريافت کنند.

این دسته از مشتریان در آذر ماه سال 91 با پیش‌پرداخت 35 میلیون تومان اقدام به ثبت‌نام مگان 2 هزار سی سی دنده اتوماتیک کرده‌اند و بر اساس قرارداد بنا بود تا سایپا در اردیبهشت ماه سال 92 این خودروها را به قیمت روز آن سال که چیزی در حدود 45 میلیون تومان بود تحویل دهد. حال با گذشته بیش از دو سال با توجه به قطع همکاری رنو با خودروسازان ایران در دولت قبل و حل نشدن مساله تحریم‌ها، تولید مگان در کشور امکان‌پذیر نیست و سایپا مجبور شده تا یا به صورت نقدی خسارت ثبت‌نام کنندگان را دهد یا از آن‌ها بخواهد خودرویی دیگر از محصولات این شرکت را به جای مگان تحویل بگیرند.

بر اساس گزارش‌های رسیده برخی از ثبت‌نام‌کنندگان معتقدند ضرر و زیان آن‌ها بسیار بالاتر از 35 میلیون تومان است و سایپا هر طور که شده باید خودرو را بر اساس قرارداد به مشتری تحویل دهد.

این دسته از مشتریان با تنظیم دادخواست‌هایی شکایت خود را به دستگاه قضایی کشور ارائه داده‌اند و منتظر صدور حکم از سوی قاضی هستند.

قیمت مگان در حال حاضر بیش از 120 میلیون تومان در بازار است و نمایندگی رسمی رنو قصد دارد خودرو جدید فلوئنس که از آن به عنوان نسل جدید مگان یاد می‌شود را وارد بازار ایران کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫4 نظرها

  1. اصلا مصالحه نکنید از طریق قضائی پیگیری کنید و بر اساس قیمت روز جبران ضرر خود را نقدی بگیرید .نقدی .

    هیچکدام از اشغالهائی که نام بردند نه بازار فروش دارد نه کیفیت استفاده .

  2. با پول ثبت نام کنندگان مگان وارد و در بازار آزاد فروختند . کلاهبردارها ، رانت خوارها ، رشوه خوارها . حالا هرچی خوردی بسه ، باید مگان بالا بیاری پس بدی واگرنه بدجوری تو گلوتون گیر میکنه .

  3. اگه اب از اب تکون خورد!ما تاوان کی را بابد بدیم ! ساندرو را 4 اسفند تو نمایشگاه زده بود 44700. هر کاری کرذم گفت فروختیم ……جای دیگه بخر….اندک سرمایم داش اسه اسه برا شب عید تموم میشد رفتم همون نمایشگاه گفتم یه ت خفیف بده .اخه صاحبش که هنوز نبرده! گفت فروختیم اگه میخای انبار داریم ولی 46700 جرا نمایندگی نداره اما بنگاه تا دلتون بخاد هس.میدونبد جند تا نمایندگی رفتم تمام گفتن دنده ای نداریم ولی تو انبار یارو بر بود از دو تاش با هم میخورن ختم کلام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *