آخرین اخبار

هیوندایی در ایران ،خودرو مونتاژ می کند/کاهش قیمت سانتافه و سوناتا به نصف

در روزهایی که خبر از حضور بزرگان خودروسازی دنیا مانند فولکس واگن و فیات در ایران است، خبر می رسد بزرگترین خودروساز کره جنوبی نیز قصد آمدن به کشور را دارد.

منابع آگاه تاکید می کنند هیات کره ای که یکی دو هفته پیش به ایران آمد، در واقع مسوولان شرکت هیوندایی موتورز بوده اند و در مذاکرات خود با مقامات وزارت صنعت،معدن و تجارت، خواستار مونتاژ خودرو در کشور شده اند. آن طور که منابع آگاه روایت می کنند، مسوولان هیوندایی خواستار حضور مستقل در ایران هستند و می خواهند بدون شراکت با شرکت های خودروساز داخلی مانند ایران خودرو و سایپا،حضور در یکی از بزرگترین بازارهای خاورمیانه را در سطحی گسترده تر از قبل تجربه کنند.

بر این اساس گفته می شود مسوولان وزارت صنعت نیز موافقت ضمنی خود با حضور مستقل هیوندایی موتورز در کشور را اعلام و طرفین در حال آماده سازی مقدمات کار هستند.

منابع آگاه تاکید می کنند که اگر حضور هیوندایی در ایران قطعی شود، این شرکت احتمالا با خرید یکی از کارخانه های داخلی و تجهیز آن به ماشین آلات تولید خود، مونتاژ محصولاتی مانند سانتافه و سوناتا و توسان و… را در کشور آغاز خواهد کرد.

به اعتقاد کارشناسان، اگر این اتفاق رخ بدهد،، قیمت محصولات وارداتی هیوندایی به ایران که هم اکنون بالای 100 میلیون تومان است، به حدود نصف کاهش خواهد یافت.

 منبع : صنعت نویس

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫6 نظرها

 1. خیلی خوب میشه. هیوندا با قیمت 70-80 تومن میشه خرید اونوقت. با کیفیت هم هست دیگه چون ایران خودرو و سایپا توش دست نمیبرن و شریک نیستن

 2. بهترین کار ممکنه .
  بهتر است تمام این خودروسازیها به خارجیها فروخنه شود انها پاک دست هستند و دزد و کلاهبردار نیستند .
  کارگران هم بیکار نمیشوند حتی تعداد بیشتری هم به کار گمارده میشوند چون کارگر ارزان ایرانی و سوخت ارزان ایران برای مدیران لایق انها مزیت بسیار بزرگی میباشد .
  این شرکتها چون فرا ملیتی هستند ما میتوانیم با خرید سهام انها در مزیت اقتصادی هم با انها شریک شویم .

 3. اگه لابي فاسد و خاين به ملت خودروساز بگذارد، و وزارت صنايع خام خودروساز داخلي كما في السابق نشود، اگه بشه خوب هست، اخه مي دونيد الان هر كشور صاحب برندي هم كه مي خواد بيد داخل ايران تو خودرو سرمايه گذاري كند، خودروساز داخلي نمي گذاره يا اگه بشه مي گه كه خودروهاشون رو بسازند و به خودرساز داخلي تحويل بدند تا اونا به قيمت خون باباشون به ملت بفروشند تا جنساي بنجل داخلي رو دستشون باد نكنه، ملت وضع و اوضاع رانت و لابي و رشوه و خريد ادما خيلي خرابتر از اون چيزي هست كه فكرشو مي كنيد، از گذشت مردم و بالاخص عدم اتحاد مردم و عدم پيگيري مردم از حق و حقوق بر باد رفتشون كه توسط خودروساز و مجلس و دولت بالاخص وزارت صنايع صورت مي گيره دارند كمال سواستفاده و بهرهبزداري رو مي برند، تازه اگه مجلس و دولت تعرفه هاي ظالمانه واردات خودرو را بر دارند ملت از اين همه زجر رها ميشن و هر كي هر ماشيني رو اون هم با قيمت ازاد و ارزان مياره و اينجوري زير ظلم خودروساز داخلي نخواهيم بود

 4. 2 مافیای خودرو بنداز به ملت تحقیر شده
  نخواهند گذاشت هیوندای بدون باج دادن کار کند !!!

 5. طبق شنیدها چکیده ای از عملکرد مافیای خودرو: -فروش چند برابری قیمت تمام شده خودرو به ملت ایران _ فروش خودرو با نازلترین قیمت به عراق وسوریه وافغانستان و… از جیب مردم ایران وبه عبارت دیگر از بیت المال _ تاسیس شرکت های اغماری وصوری قطعه سازی توسط مافیا وچند برابر دادن این قطعات به خود شرکت مادر _واردات قطعات خارجی و اسکراپ کردن( معیوب ) قطعات و فروشدوباره انها در بازار آزاد_ به مزایده گذاشتن اقلام وقطعات و خربد انها با نازلترین قیمت توسط دستهای کثیف وپنهان _ مونتاژ خودرو بصورت هدفمند با بعضی قطعات اسکراب و گذاشتن قیمت نازل روی انها وفروش به اعضای مافیا ونهایتا تعویض قطعات اسکراپ و فروش در بازار آزاد _گرفتن چندین هزار میلیارد تومان از دولت به ظاهر برای تحقیقات ونهایتا تقسیم ببن اعضای مافیا و هچنین جهت عدم گرایش مردم عادی با درآمد متوسط در جامعه به خودروهای خارجی مافیا، لازم دانسته خودرو با قیمت ارز مرجع ویا حتی آزاد وارد وسپس با چند برابر قیمت تمام شده در داخل به فروش برسانند و یابا نفوذ در ارگانهای دولتی جلوی واردات خودرو رادر مناطق آزاد تجاری کم کرده واجازه مرخصی به خارج استانها را از مردم این مناطق گرفته است تا همیشه در غارت بیت المال دست اول را داشته باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *