آخرین اخبار

علیلو: کمپینی که به تولید داخلی ضربه بزند مورد تایید مجلس و دولت نیست

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از خودروسازان، با تاکید بر اینکه در پشت پرده کمپین نخریدن خودروهای داخلی، دست‌هایی از گروه مافیای واردکنندگان خودرو که در دولت نفوذ دارند، است، گفت: هر کمپینی که به تولید داخلی ضربه بزند مورد تائید مجلس و دولت نیست.

به گزار کارنت، علی علیلو در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شبستر، با اشاره به روند تحقیق و تفحص از خودروسازان، اظهار داشت: این تحقیق با گروه‌های کارشناسی متخصص انجام و گزارش آن به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارسال شد تا در جهت اصلاح وضعیت خودرو اقدامات جدی انجام شود.

وی افزود: با وجود اینکه در این راستا وزارت صنایع اقداماتی انجام داده ولی به خواسته‌های اصلی و آنچه انتظار مجلس بود، عمل نکردند.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از خودروسازان، تبدیل دارایی‌های راکد به دارایی‌های فعال و مولد، تعیین تکلیف شرکت‌های اقماری زیان‌ده و برداشتن مدیریت سیاسی دولتی از صنعت خودروسازی را خواسته‌های اصلی مجلس شورای اسلامی دانست و گفت: در این سه موضوع هیچ اقدامی انجام نشده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه نباید از استاندارد و صنعت روز جهانی عقب بمانیم گفت: در داخل کشور مبتکرانی داریم که بالاترین و بهترین دستاورد در زمینه فناوری خودروهای الکتریکی را دارند که در استاندار اروپایی نیز ثبت شده است ولی حمایتی از آنها نمی‌شود تا به تولید انبوه برسد.

وی اضافه کرد:اینکه می‌گویند خودروسازان خارجی باید تعهد دهند که فناوری بیاورند، درست است، ولی باید توجه داشت که خارجی‌ها مدل دست هفتم و هشتم را می‌آورند که ما هنوز مدل‌های عقب افتاده پژو و بنز را می‌آوریم تا مونتاژ کنیم.

علیلو با بیان اینکه چرا مسئولان خودروسازی نمی‌خواهند خود را با استاندارهای روز دنیا منطبق کنند، تصریح کرد: وقتی بحث رفع تحریم گفته می‌شود برخی گروه‌ها به فرانسه رفته و با پژو و رنو که در گذشته خیانت‌هایشان برای ما شفاف شده، وارد قرار داد می‌شوند.

وی افزود: این در حالی است که اروپایی‌ها گفته‌اند آماده سرمایه‌گذاری هستیم، چه شتاب و عجله‌ای  هست که  برخی‌ها هنوز توافق امضا نشده و هنوز به نتیجه نهایی نرسیده‌اند، شتاب زده عمل می‌کنند.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از خودروسازان، با اشاره به اینکه برخی‌ها منافع شخصی دارند و می‌خواهند از فرصت بدست آمده مذاکرات هسته‌ای که  هنوز نهایی نشده به منافع شخصی خود سمت و سو دهند، تصریح کرد: اینها از مافیای خودرو و صاحبان منافع وصل شده به قدرت هستند و مجلس موارد را رصد می‌کند و اجازه هیچگونه سوء استفاده را نخواهد داد.

نماینده مردم شبستر فرصت بدست آمده مذاکرات هسته‌ای را متعلق به همه مردم کشور دانست و افزود: در این راستا باید عزتمان حفظ شود، خودروسازان پیشنهادات خود را بیاوردند، ارزیابی کنیم و بهترین را انتخاب کنیم و در این شکل می‌توانیم از بهترین فناوری استفاده کنیم.

علیلو با اشاره به کمپین نخریدن خودرو داخلی، نیز اظهار داشت: سرلوحه تمام کارهایمان حمایت از تولید داخلی است و هیچ گروه و کمپینی در فضای مجازی که بخواهند به تولید داخلی ضربه بزنند مورد تایید مجلس و دولت نیست.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫5 نظرها

 1. به گفته علیله ، سرحوله ما حمایت از تولید خودروهای قدیمی و آشغال و خراب میباشد، بنده 4ماه پیش چانگان خریدم با پیمایش 25000 کیلومتر هنوز مشکلی برام پیش نیومده ، تازه چینیه

 2. حالا این اقای علی لو یا هر هله هولوئی با مردم در افتد ور می افتد .
  بعد کو تولید داخلی مونتاژچینی که تولید داخلی نمیشه صد رحمت به واردات چینی .
  سوما مجلسیان و دولتیان بفکر جیب خود و قدرت سیاسی هستند نه جان مال ناموس مردم .
  چهارما” دوران انگ و رنگ زدن گذشته دوره اینترنت است و کمچین ضد رانت خواری .

 3. دست از اين سيا بازي ها بر داريد، كجاي اقتصاد ما درست هست كه خودروش درست باشه، فقط و فقط دولت و مجلس بايد تعرفه واردات ظالمانه خودرو رو حذف كنند ، اين تعرفه چند صد درصدي ظلم به مردم و ستم هست، اين تعرفه لابي خودروساز داخلي است و دولت هم از خداخواسته قبول كرده چون جيب خودش رو پر مي كنه و از اون ور هم خودرو ساز راحت جيب مردم را خالي مي كنه و جون مردم را مي گيرند، واي به حالتون كه اينجوري و با افتخار دارين به مردم ظلم وستم مي كنيد و چه راحت توجيه مي كنيد، خودروساز داخلي براي ما شخصيت گرگ صفتش نمايان هست و توبه اش فقط مرررررگ هست، فقط حذف تعرفه ها تا همه اقشار زحمت كش ايران از كارگر و كارمند و كاسب و غيره بتونند طعم شيرين داشتن خودروي امن وايمن و با كيفيت و برند و ارررررررررزززززززززاااااااان را بچشند.

 4. خدا لعنت كند و به هلاكت برساند انكه به اين مردم نجيب و صبور و فهيم جسارت مي كند و ظلم مي كند و گوش و چشمهايش را به درخواستهاي انان مي بندد، ننگ بر شما، اين همه توليد داخليتون مردم را به كشتن داد و معلول كرد و يتيم ايجاد كرد و جيب مردم را خالي كرد،

 5. *دست خدا با جماعت است* “یدالله مع الجماعه” گفت:

  علی لعنت الله علی قوم ظالمین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *