آخرین اخبار

کیفیت اتوبوس‌ها ارزیابی نمی‌شود؟

در حالی جایگاه اتوبوس‌ها در گزارش‌های ارزیابی کیفی همچنان خالی است که هر از چندگاهی خبری مبنی بر بروز سانحه برای اتوبوس‌های بین شهری و مرگ مسافران ایرانی و خارجی منتشر می‌شود.

به گزارش کارنت به نقل ازایسنا، از حدود یک سال پیش تاکنون شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به عنوان مسوول بازرسی و ارزیابی کیفیت خودروهای تولیدی در کشور، ارزیابی از وضعیت کیفیت اتوبوس‌های تولیدی در خودروسازان داخلی نداشته است.

در گزارش رده‌بندی کیفی خودروهای تولیدی در مرداد ماه امسال که از سوی این شرکت منتشر شده نیز ذکر شده که “در این ماه در بخش خودروهای تجاری مسافری به مانند ماه قبل، هیچ خودرویی ارزشیابی کیفی نشده است”.

این وضعیت در حالی است که سال گذشته شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران درباره دلایل غیبت اتوبوس‌ها در گزارش‌های رده‌بندی کیفی اعلام کرد که “دلیل این موضوع، خودداری شرکت‌های تولیدکننده از صدور اجازه بازرسی کیفی از محصولات تولیدی‌شان است”.

البته در همان زمان این شرکت اعلام کرد که وزیر صنعت، معدن و تجارت تولیدکنندگان اتوبوس را به ارائه محصولات خود برای ارزیابی کیفی ملزم کرده است، با این حال و با وجود این اعلام همچنان جایگاه اتوبوس‌ها در گزارش‌های رده‌بندی کیفی خالی است.

عدم ارزیابی کیفیت اتوبوس‌ها تولیدی در کشور در حدود یک سال اخیر در حالی است که هرازچندگاهی اخباری مبنی بر ایجاد سانحه برای اتویوس‌های مسافربری در حال تردد در کشور منتشر می‌شود که در یکی از جدیدترین موارد گردشگران خارجی به دلیل ایجاد سانحه در اتویوس راهی بیمارستان شدند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *