آخرین اخبار

مشکلات صنعت خودرو با نخریدن حل نمی‌شود

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل خراسان رضوی گفت: کمپین «خودروی ایرانی نخرید» رکود بازار را تشدید کرده است.

به گزارش کارنت به نقل از ایسنا، حمیدرضا حیدری با اشاره به اینکه کمپین «خودرو ایرانی نخرید» یک کمپین خودجوش از میان مردم است، اظهار کرد: مشکلات صنعت خودرو در ایران با نخریدن خودرو توسط مردم حل نخواهد شد، بلکه راه برطرف کردن این مشکلات و رکود بازار بالا بردن کیفیت‌ها و رعایت استانداردهای متعارف است.

وی در خصوص کمپین خودرو ایرانی نخرید، ادامه داد: در حال حاضر بازار خودرو در رکود به سر می‌برد و با برپایی این کمپین‌ خودجوش که در جریان آن مردم تصمیم به نخریدن خودروهایی داخلی گرفته‌اند، رکود موجود در بازار خودرو چندین برابر شده است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل خراسان رضوی افزود: مردم انتظار دارند برای کالایی که خریداری می‌کنند و هزینه آن را می‌پردازند، حداقل استانداردها رعایت شود.

حیدری با بیان اینکه کیفیت پایین خودروهای داخلی موجب شده تا مردم به خودروهای چینی روی بیاورند، خاطرنشان کرد: با اینکه خودروهای چینی نیز از کیفیت بالایی برخوردار نیستند، اما تنوع در ظاهر آن‌ها سبب رونق بازار این خودروها شده است.

وی ضمن تاکید بر اینکه باید خودروسازان داخلی همگام با پیشرفت تکنولوژی روز حرکت کنند، تصریح کرد: متاسفانه طی سه دهه گذشته صنعت خودروسازی شاهد تنوع در ظاهر و یا تغییری در رعایت استانداردها نبوده است، به طور مثال در تمام این مدت خودرو پژو به همان شکل اولیه تولید می‌شود.

وی در خصوص تاثیر به کار گرفتن تکنولوژی در رکود بازار خودرو، گفت: با رعایت استانداردها و حرکت به سمت استفاده از تکنولوژی روز می‌توان شاهد غلبه بر این رکود بود.

حیدری واردات خودروهای چینی را برای خودروسازان داخلی خدمت خوبی دانست و ادامه داد: خودروسازان باید از این موقعیت حداکثر استفاده را ببرند و با استفاده از تکنولوژی در راستای ارتقای کیفیت در این فضای رقابتی فعالیتی کنند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل خراسان رضوی با بیان اینکه نباید از واردات خودرو خارجی جلوگیری کرد، خاطرنشان کرد: مردم باید حق انتخاب داشته باشند و اگر خودروسازان داخلی کیفیت کالای خود را افزایش دهند، قطعا خودروساز خارجی باید با کیفیت بیشتری‌ در صحنه فروش حاضر شوند.

حیدری وضعیت بازار خود را بحرانی اعلام کرد و گفت: تا زمانی که تغییرات در تولیدات این صنعت رخ ندهد قطعا رونقی در بازار مشاهده نخواهد شد.

وی شفاف‌سازی در زمینه تولید و هزینه‌های مربوط را ضروری دانست و ادامه داد: تولید با استانداردهای پایین هدردادن سرمایه‌های مردمی است و با رعایت استانداردهایی در تولید علاوه برکارآفرینی به سرمایه‌های تولید ملی نیز کمک شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *