آخرین اخبار

کلاف سردرگم خودروسازی کشور

صنعت خودرو برای بسیاری از وزرای صنعت در دولت‌های مختلف دردسرساز بوده است. دومین صنعت بزرگ کشور اگر چه طی نیم قرن گذشته توانسته به جایگاه مطمئنی در خودروسازی جهانی ارتقا پیدا کند اما در میان مشتریان داخلی به دلیل عدم پیشرفت در سطح کیفی خودروها، محبوبیت زیادی ندارد.

از این رو بسیاری از وزرای صنعت و معدن در دوره‌های مختلف در تقابل بین مشتری و خودروساز قرار گرفته‌اند و این در حالی است که تجربه نشان داده هر وزیری پیش از کسب رای اعتماد مجلس در اظهارات خود به تولیدکنندگان بابت عدم عرضه خودرو با کیفیت می‌تازد و از مشتریان طرفداری می‌کند، حال آنکه پس از نشستن بر صندلی ریاست وزارتخانه به شدت حامی خودروسازان می‌شود و به نوعی حق و حقوق مشتریان را در اولویت بعدی قرار می دهد.

این مساله در مورد برخی نمایندگان مجلس نیز صدق می‌کند به طوری که گزارش‌های تحقیق و تفحص از خودروسازی‌های کشور از مجلس ششم تاکنون تنها در پایان دوره نمایندگی‌ها قرائت شده و برخی از نمایندگان نیز در ماه‌های آخر نمایندگی خود از حق و حقوق مشتری یاد می‌کنند. در هر حال این رویه سال‌هاست در شرایطی ادامه یافته که همیشه خودروسازان پیروز این میدان بوده‌اند. اما اتفاقاتی که طی چند روز گذشته منجر به حاشیه‌سازی در مورد کمپین نخریدن خودرو شد نیز به نوعی همان دردسرهای صنعت خودرو برای وزیر بود. دردسرهایی که هم دغدغه وزیر برای حفظ اعتبار دومین صنعت بزرگ کشور را نشان می‌دهد و هم نشانی‌ از نگرانی از حقوق مشتریان خودرو دارد. در هر شکل حاشیه‌های کمپین اگر چه با اتفاقات خوشایندی همراه بود اما نشان دهنده آن بود که خودروسازی کشور کلاف سردرگمی شده که ظاهرا گره آن به سختی باز خواهد شد.
روزنامه دنیای اقتصاد

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *