آخرین اخبار

تولید خودرو آمریکایی در سایپا

در روزهایی که خیلی ها منتظر اعلام رسمی همکاری ایران خودرو و فیات-کرایسلر هستند، منابع آگاه از احتمال شراکت این خودروساز ایتالیایی-آمریکایی با سایپا خبر می دهند.

حدودا یک ماه پیش بود که مدیرعامل ایران خودرو تلویحا از احتمال همکاری این شرکت با فیات-کرایسلر خبر داد و تاکید کرد مذاکرات در این مورد آغاز شده و ادامه دارد. پس از اظهارات هاشم یکه زارع، از اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا نیز خبر رسید که فیات قصد حضور در خودروسازی ایران را دارد و احتمالا همکاری با ایران خودرو را پس از لغو تحریم ها آغاز خواهد کرد. این در شرایطی است که به گفته منابع آگاه، در حال حاضر از احتمال همکاری فیات-کرایسلر با ایران خودرو کاسته شده و این خودروساز معروف دنیا قصد شراکت با سایپا را دارد.

منابع آگاه تاکید می کنند که ایران خودرو از بین فولکس واگن و فیات-کرایسلر، یکی را به عنوان شریک جدید خود انتخاب خواهد کرد و چون تمایل این شرکت به سمت فولکس است، فیاتی ها نیز می خواهند به واسطه همکاری با سایپا، حضوری دوباره و این بار گسترده تر را در بازار ایران تجربه کنند.

نکته دیگری که منایع آگاه به آن اشاره می کنند، به “سایت بن رو” مربوط می شود، سایتی که پیش تر در اختیار بخش خصوصی قرار داشت و محصولات فیات در آن مونتاژ می شد و الان سایپایی ها مالک آن هستند، بنابراین این موضوع می تواند بر احتمال همکاری دومین خودروساز بزرگ ایران با گروه فیات-کرایسلر بیفزاید. به اعتقاد کارشناسان، ازآنجاکه فیات سهامدار کرایسلر آمریکا به شمار می رود، همکاری این شرکت با سایپا می تواند پای خودروسازان ایالات متحده را به ایران باز کند و هیچ بعید نیست تا چند سال دیگر، شاهد تولید خودروهای آمریکایی در جاده مخصوص و به طور خاص در سایپا باشیم. در واقع چون هم اکنون “گروه فیات-کرایسلر” در دنیا شناخته می شود نه فیات و کرایسلر به تنهایی، همکاری فیات با سایپا می تواند علاوه بر تولید محصولات ایتالیایی در دومین خودروساز بزرگ کشور، به معنای تولید خودروهای آمریکایی در سایپا طی چند سال آینده نیز باشد.

منبع: صنعت نویس

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. این ابلیس هایی که من دیدم ابروی فیات کرایسلرم به لجن میکشن و مردم و از اینم بیزار میکنند.دقیقا عین پژو که ایرانخودرو آبروشو تو ایران برد و ملت و بیزار کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *