آخرین اخبار

خودروهای بی‌کیفیت چینی رقیب تولیدات داخلی شدند

نایب‌رئیس انجمن واردکنندگان خودرو با بیان اینکه خودروهای چینی از لحاظ قیمتی یک رقیب برای خودروهای داخلی شده‌اند، گفت: در آینده نزدیک قیمت خودروهای وارداتی با رفع رکود بازار افزایش می‌یابد.

به گزارش کارنت، کوروش مرشد سلوک در گفت‌وگو با  تسنیم، با اشاره به رکود خرید و فروش خودروهای وارداتی در سطح کشور، اظهار داشت: مردم به خاطرمذاکرات 1+5 امید حضور برندهای مختلف خارجی در سطح کشور را دارند که این موضوع باعث شده تا تمایلی به خرید خودرو نداشته باشند.

وی با بیان اینکه در کنار خودروهای داخلی واردکنندگان خودرو نیز با ضررهای بسیاری در عدم فروش محصولات خود روبرو شده‌اند، افزود: این روزها واردکننده خودرو ترجیح می‌دهد محصولات خود را کمتر از قیمت تمام شده در بازار به فروش برساند تا با ضرر مواجه نشود.

نایب‌رئیس انجمن واردکنندگان خودرو اضافه کرد: دولت باید شفاف سازی لازم را در مورد بازار خودرو به مردم انجام دهد تا آنها منتظر تحولات بسیار در بازار نباشند.

مرشد سلوک با اعلام اینکه در آینده تعرفه واردات خودرو با تغییراتی روبرو نخواهد شد، افزود: دولت تأکید کرده که سیاستی برای کاهش قیمت ارز ندارد. پس در نتیجه قیمت خودروهای وارداتی کاهش نخواهد یافت بلکه به اعتقاد بنده در آینده نزدیک قیمت خودروهای وارداتی با رفع رکود بازار افزایش هم می‌یابد.

وی با تأکید براینکه خودروهای چینی از لحاظ قیمتی یک رقیب برای خودروهای داخلی شده‌اند، اظهار داشت: مردم ترجیح می‌دهند به جای محصولات داخلی خودروهای چینی را خریداری کنند این درحالی است که این خودروها از لحاظ کیفی مناسب نیستند اما قیمت‌های ارزان‌تری نسبت به تولیدات داخلی دارند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫5 نظرها

 1. برادر من بی کیفیتی انها براب سه سال پیش بود الان یه چیزی تو مایه خودروهای کره ای هستند .
  مردم خوب و بد را تشخیص میدهند شما لازم نیست برای انها نسخه بپیچید .
  خودرو ایرانی شده یه اشغال به تمام معنا از ان اشغالتر برخورد نمایندگیهای فروش هر دو اشغالساز هستند.

 2. خدائی این کارشناسها رو از کجا پیدا میکنید بیخود نیست که کشور در حال نابودی تدریجی است .
  بابا مردم پول خرید خودرو ندارند نود درصد رکود در تمام بازارها دلیلش بی پولی قشر متوسط جامعه هست .
  انها هم که پول دارند خودرو با کیفیت دو سه تا دارند و احتیاجی به اشغال های تولیدی فعلی ندارند .
  در ضمن من فکر میکنم شما هنوز خودرو چینی و داخلی را سوار نشده اید که چینی را بی کیفیت و داخلی را با کیفیت فرض میکنید .
  البته چینی در مقابل المانی ژاپنی کره ای و حتی فرانسوی اشغال است اما در برابر خودرو داخلی مقایسه بنز با پیکان میماند .

 3. بنده هم با دوستان دیگر موافقم
  اون کسایی که در این چند سال سودهای کلان از واردات خودرو کرده اند هم بد نیست حالا یکم اذیت شوند و شاید کمی هم ضرر کنند. به قول دوستان کدام ماشین با کیفیت تولید داخل همین امسال در آخرین بررسی خودروهای تولید داخل 206 بازهم از لحاظ کیفی افت داشته است. ماشینی به اسم فرانسه اما چینی اشغال!!

 4. باید خدمت آقای مرشد سلوک عرض کنم که نظر شما تا چند سال پیش قابل احترام بود ولیکن سرعت رشد خودروسازان چینی در چند سال اخیر از نرخ رشد تمام خودروسازان دنیا بالاتر بوده است به عنوان مثال ایرادی که در سیستم انتقال نیروی MVM 315 وجود داشت بعد از دو سال برطرف شد ضمن اینکه این خودرو با یک فیس لیفت قابل قبول در جلوی خودرو و همچنین داخل کابین با افزایش 800 هزارتومانی در زمان عرضه مواجه بود.این یعنی احترام به مشتری که متاسفانه در خودروسازان وطنی (سوای بهای غیرقایل قبول نسبت به کیفیت ) اصلا مشاهده نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *