آخرین اخبار

امسال قیمت خودرو نباید افزایش پیدا کند

یک عضو ناظر مجلس در شورای رقابت تاکید کرد: طبق مکانیزم تعیین شده برای قیمت گذاری خودرو و اعتقاد اکثر اعضای شورای رقابت نباید امسال بهای خودرو افزایش پیدا کند.

به گزارش کارنت،  محمد علی مددی در گفت‌وگو با ایسنا در مورد دلیل تشکیل نشدن جلسات شورای رقابت گفت: از آن جا که دوره شش ساله فعالیت اکثر اعضای شورای رقابت تمام شده است و تاکنون اعضای جدیدی از سوی سازمان‌های مربوطه معرفی نشده‌اند، جلسات شورا نیز تشکیل نشده است. طبیعتا به محض معرفی اعضا، بلافاصله جلسات تشکیل می‌شود.

وی در مورد احتمال تغییر قیمت خودرو بعد از تشکیل جلسات شورای رقابت گفت: علی رغم تشکیل نشدن جلسات، ما ضمن تعیین و ارائه مکانیزم قیمت گذاری، تاکید کرده‌ایم که امسال نباید قیمت خودرو افزایش پیدا کند.

این عضو ناظر مجلس در شورای رقابت ادامه داد: در شرایط رکودی که به تعبیر رییس جمهور تورم نیز مهار شده است،‌ دیگر دلیلی برای افزایش قیمت خودرو وجود ندارد.

وی درباره مکانیزم قیمت‌گذاری خودرو توضیح داد وگفت: این مکانیزم متشکل از تابعی با چند متغیر است که در آن تامین قطعات از خارج از کشور و قطعات تولیدی در داخل دیده شده است.

به گفته مددی، در مکانیزم قیمت گذاری، با درنظر گرفتن تمامی این موارد، به فرمول و مکانیزم خاصی با کارشناسان خودروساز دست پیدا کرده و به خودروسازان داده‌ایم؛ مکانیزمی که در آن قیمت‌گذاری ثابت است و باید عملیاتی شود.

وی همچنین با بیان اینکه صنعت خودروسازی مشکل خاصی ندارد گفت: اکنون زمانی است که دستگاه‌های نظارتی باید کنترل های لازم را داشته باشند.

مددی در پایان با تاکید بر لزوم پرهیز از اظهارات تنش‌آفرین در بازار خودرو خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: درخواست ما از آقای نعمت‌زاده این است که با صحبت‌هایشان بازار خودرو را به هم نریزد.

برچسب ها

‫2 نظرها

  1. اولا که بود و نبود این شورا خیلی توفیری نداره، شاید نبودش بهتر هم باشه!

    ضمنا یه دفعه ای فهمیدین که وقت بازی همه اعضاتون تموم شده، وقتی به آخرای وقت خدمتشون میرسیدن نمیتونستین جایگیزی ها رو تعیین کنید
    واقعا جالبه یعنی باید همه این افراد تسویه حساب شن و برن بیرون تازه شما دنبال جایگزین بگردین

    با همین طرز مدیریت به خودروسازا پیشنهاد میدین مدیریتشون رو درست کنن، از قدین میگن تو که لالایی بلدی چرا خودت خوابت نمیبره

  2. بابا شکسته نفسی نکنید قیمت را 30 درصد افزایش بدهید شاید این اشغالهائی که روی دست دلالها مانده فروش برود .
    عنقریب است که همه انها به سکته قلبی و مغزی دچار شوند این همسایه ما بیچاره 5 تا خودرو ثبت نامی در حیاط منزلش پارک شده چند تا هم انصراف داده پولشو نمیدن . حالا چند تا تو بنگاهها دارد خدا میداند ولی به وضوح میبینم عزرائیل داره باهاش کل کل میکنه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *