آخرین اخبار

وزیر صنعت: عذرخواهی می کنم

محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت با حضور در برنامه تیتر امشب شبکه خبر، در مورد سخنان جنجالی اخیرش گفت: من متن صحبت های خودم را پیاده کردم و آنچه که در حضور خبرنگاران بیان کردم این بود که مردم محق هستند و مردم ولی نعمت ما هستند.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت تاکید کرد: من عذرخواهی می کنم و به خریداران خودرو جسارت نکرده ام.

به گزارش کارنت به نقل از انتخاب، محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت با حضور در برنامه تیتر امشب شبکه خبر، در مورد سخنان جنجالی اخیرش گفت: من متن صحبت های خودم را پیاده کردم و آنچه که در حضور خبرنگاران بیان کردم این بود که  مردم محق هستند و مردم ولی نعمت ما هستند.

وی درباره کمپین نخریدن خوردهای داخلی گفت: کمپین یعنی مبارزه سازمان یافته، اگر گروهی بخواهند مبارزه سازمان یافته با تولید داخلی کند، گناه است و هر کسی چنین کمپینی راه بیندازد مغایر منافع ملی عمل کرده است.

وزیر صنعت تولید روزانه خودرو در کشور را 4 هزار دستگاه در کشور بیان کرد و گفت: نخریدن خودروی داخلی مغایر با مصالح ملی است.مردم همیشه خودروی داخل را خریده اند ولی راه افتادن این کمپین با فرمایشات رهبری همخوانی ندارد.

نعمت زاده تاکید کرد: من عذرخواهی می کنم و به خریداران جسارت نکرده ام، دروغ بستن درباره ثروت من، در شان ما نیست، هیچگاه حتی یک سهم از ایران خودرو ندارم.

نعمت زاده با تاکید بر اینکه پارسال با 50 درصد افزایش تولید خودرو در کشور، قطعه سازان 50 هزار نیرو استخدام کردند اظهار داشت: خودروسازی بین 18 تا 19 درصد ارزش افزوده ایجاد می کند، 3/5 درصد تولید ناخالص داخلی کشور و 12 درصد اشتغال بخش صنعت به خودروسازی اختصاص دارد که همه اینها نشان می دهد باید از تولید داخلی و ملی حمایت کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت باز هم تاکید کرد: بنده با کمپین نخریدن کالای داخلی مخالف و معتقدم به جای این کمپین باید برای بهبود کیفیت، رضایتمندی مشتری، کاهش قیمت، خرید کالاهای داخلی و حمایت از تولید ملی کمپین راه انداخت.

نعمت زاده با اشاره به اینکه کیفیت خودروی امروز پایین ، ولی نسبت به سه ماه پیش بهتر شده است ادامه داد: هر چیزی قیمت خودش را دارد، معلوم است کیفیت پراید با خورویی که 150 سال سابقه دارد یکسان نیست.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: من عرض می کنم که چون مذاکرات هسته ای طول کشید اثرات آن دیر نمایان شد، اینکه امروز قیمت ارز از 1/5 سال پیش کمتر است، باید پذیرفت این نرخ طبیعی ارز است و نباید انتظار داشت نرخ ارز خیلی کمتر شود. الان تورم حد 14 تا 15 درصد است، قبلا واردات ما با ارز مبادله ای بود و این تفاوت به ضرر تولید داخلی بود، ولی با تک نرخی شدن ارز امروز واردات در مقایسه با تولید داخل مقرون به صرفه نیست.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫4 نظرها

  1. این که دوباره همان خزبلات را گفت .
    خود کرده را پشیمانی چه سود . متاسفانه هزینه اشتباه شما را آقای روحانی پس خواهد داد .
    البته هنوز وقت دارید استفاء داده شاید ملت از گناه شما گذر کند .

  2. تا كم ميارند پشت رهبر قايم مي شن، همه در هر پست و مقامي كه هست منتخب مردم هست، خواست به حق مردم مشخص است ، سياه بازي راه نندازييد، توجيهات دروغين و دهن پر كن هم ديگه گوش شنوايي ندارد ، فقط و فقط آزاد كردن تعرفه واردات خودرو براي همه ايرانيان، كارگر و كارمند و محصل و دانشجو و كاسب مي خواهند خودروي با كيفيت جهاني، برند، ايمن و ارزان داشته باشند مگه ما چي از هفت ميليارد ادم ديگه كم داريم، پس تعرفه واردات حذف، همه ازادند هر چه دوست دارند بخرند و كسي حق ندارد بگويد چي بخريم يا نخريم، تعرفه حذف

  3. ملت شریف و غیور ایران سلام و تبریک.اتحاد همبستگی و همدلی شما در برابر ظلم و فساد خودروسازان نتیجه داد و اقای وزیر ظمن عذر خواهی از سالها ظلم و فساد خودروسازان قیمت های کاهش یافته را به شرح زیر اعلام کردند پژو پارس فول 15 میلیون. دنا فول 18 میلیون. پژو 206 تیپ6 14 میلیون.تیبا 2 هاچ بک 10 میلیون.پراید 6 میلیون. مردم غیور و همیشه در صحنه ایرن لطفا نتیجه پیروزی را به همه اطلاع دهید.پیروز باشید.

  4. جناب آقای وزیر
    بیش از تمام شهدای دفاع مقدس در یک بازه هشت ساله به خاطر همین خودروسازانی که از آنها دو آتشه دفاع می کنید کشته داده ایم. می دانید اینها هم هموطن ما بوده اند و خانوتده داشته اند. ما خائنیم که به خاطر حفظ جانمان حاضر نیستسم این ماشینها را بخریم یا شما که چند دهه در صنعت کشور حضور داشته اید و نتیجه اش شده است شرکت اختاپوسی و هزار سر نمکو. بدا به حالتان که محکمه عدل الهی در راه است. ضمنا ما هم این توهین را هرگز فراموش نخواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *