آخرین اخبار

تمام شگردهای سودجویان در تصادفات ساختگی

تصادف ساختگی یکی از شگردهای افراد سودجو و گاه زورگیران است که با شگردهای خاص خود اقدام به اخاذی از افراد می کنند و ضمن آشنایی با راهکارهای قانونی و مدرک سازی به اهداف خود می رسند.

این سودجویان با ایجاد یک تصادف ساختگی مثل انداختن خود در جلوی خودروها یا ایجاد خسارت های ساختگی برای خودروهایشان اقدام به اخاذی کرده و با شگردهای خاص از افسران راهنمایی و رانندگی کروکی گرفته و ضمن مراجعه به شرکت های بیمه؛ غرامت دریافت می کنند.

در یکی از پرونده ها مرتبط به تصادف ساختگی دو مرد ۳۵ ساله و ۴۰ساله اهل خمام در رشت به دام پلیس افتادند. این دو متهم در بازجویی های پلیس آگاهی به ۴۷ فقره تصادف ساختگی در چند استان کشور اعتراف کردند.

در مورد دیگری ۱۰۴ نفر از اعضای باندی که اقدام به تصادف ساختگی می کردند، شناسایی و دستگیر شدند که مبلغ دیه دریافت شده از بیمه ها از سوی این باند به بیش از ۲۰ میلیارد ریال می رسد.

سرکرده اصلی این باند فردی ۲۹ ساله بود که در اعترافات خود اذعان داشته در نقش تهیه کننده خودروها، سر صحنه تصادف حضور می یافته و به وسیله پزشکان آشنایی که در پزشکی قانونی یا یکی از بیمارستان ها داشته، با هماهنگی آن ها برای مصدومان بدون انجام معاینات، گواهی مصدومیت صادر کرده و با تعیین طول درمان و میزان خسارات جسمی وارده، افراد را به شورای حل اختلاف ارجاع داده و پرونده تصادف ساختگی را به صورت واقعی تکمیل و پس از سیر مراحل قانونی و روند کاری پرونده ضمن صدور حکم نهایی از مراجع قضایی برای پرداخت دیه به بیمه معرفی شده و مبالغ را دریافت می کردند.

سرهنگ علیرضا جهانگیری رئیس پلیس ترافیک شهری راهور در این باره می گوید رانندگان باید از پرداخت هزینه در صحنه تصادف به افراد سودجو اجتناب کرده و موارد را برای شناسایی این افرا به پلیس گزارش دهند.

او می گوید برخی از افراد که ولگرد هستند و در هر جامعه ای ممکن است وجود داشته باشند خود را به عمد به خودروی مردم زده و تصادف از نوع جرحی را ایجاد می کنند تا به نوعی از راننده اخاذی کنند در چنین مواقعی توصیه می شود که رانندگان از پرداخت هزینه به چنین افرادی پرهیز کنند چرا که برخی حرفه ای هستند.

در چنین مواقعی باید با پلیس تماس بگیرند تا اسامی این افراد در سیستم ثبت شود ضمن اینکه با معرفی آن ها ممکن است این افراد سابقه دار باشند و این افراد برای پلیس به راحتی قابل شناسایی هستند ، ممکن است اسم آن ها در سیستم تکراری باشد و به سادگی شناسایی و جمع آوری می شود.

 

روزنامه هفت صبح

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *