آخرین اخبار

انتظار بیهوده مشتریان بازار خودرو؟

پس از کلی انتظار، ایران خودرو قیمت و زمان عرضه محصولات آینده خود را بالاخره اعلام کرد تا به قول مسوولان این شرکت، مشتریان بتوانند بهترین تصمیم را در بازار خودرو کشور گرفته و منطقی‌تر رفتار کنند. این در حالی است که مشتریان انتظار خبرهای بهتری را می‌کشیدند، اما ایران خودرو با نام بردن از محصولات تنها یک خودروساز خارجی، به نوعی آب پاکی را روی دست آنها (مشتریان منتظر) ریخت.

در این اقدام ایران خودرو نکاتی مهم نهفته است و نشان می‌دهد بزرگترین خودروساز ایران یک هدف ویژه را از اعلام قیمت و زمان عرضه محصولات آینده خود دنبال می‌کند. اولین نکته این است که در لیست خودروهای اعلام شده، فقط نام محصولات سوزوکی ژاپن به چشم می‌آید، هر چند ظاهرا ایران خودرو قصد دارد دیگر محصولات شرکت‌های خودروساز طرف قرارداد را به تدریج منتشر کند.

این در حالی است که مشتریان ایرانی پس از «توافق هسته‌ای وین»، به آینده بازار خودرو کشور بسیار امیدوارند و منتظر ورود خودروهای با کیفیت آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی هستند. در این بین شاید انتظار می‌رفت که ایران خودرو در ابتدا به معرفی محصولات رنو و پژو بپردازد حال آنکه این شرکت ترجیح داد قیمت و زمان عرضه خودروهای سوزوکی را به اطلاع مشتریان برساند. اما هدف ایران خودرو از اعلام قیمت و زمان عرضه محصولات جدید خود چیست؟

به اعتقاد کارشناسان، آبی‌های جاده مخصوص تنها به یک دلیل این اقدام را انجام داده‌اند و آن، پایان دادن به خوش‌بینی مشتریان به آینده بازار خودرو است. یکی دو ماهی می‌شود که مشتریان، بازار خودرو را به هوای ورود خودروهای جدید، بیش از پیش تحریم کرده‌اند و ایران خودرو نیز با اعلام قیمت و زمان ورود محصولات جدید، اولا تاکید کرده که تا دو سال دیگر خودرو خارجی خوبی روانه خطوط تولید این شرکت نخواهد شد و دوما اینکه خبری از خودروهای ارزان نیز نیست. این یعنی ایران خودرو می‌خواهد به اصطلاح گوشی را دست مشتریان خوش‌بین و به انتظار نشسته اش داده و آنها را به بازار برگرداند تا از رکود دامن‌گیر و گسترده خرید خودرو، رهایی یابد.

روزنامه دنیای اقتصاد

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫4 نظرها

 1. ملت شریف و غیور ایران سلام و تبریک.اتحاد همبستگی و همدلی شما در برابر ظلم و فساد خودروسازان نتیجه داد و اقای وزیر ظمن عذر خواهی از سالها ظلم و فساد خودروسازان قیمت های کاهش یافته را به شرح زیر اعلام کردند پژو پارس فول 15 میلیون. دنا فول 18 میلیون. پژو 206 تیپ6 14 میلیون.تیبا 2 هاچ بک 10 میلیون.پراید 6 میلیون. مردم غیور و همیشه در صحنه ایرن لطفا نتیجه پیروزی را به همه اطلاع دهید.پیروز باشید.

 2. مسئولان ایران خودرو برن اونجایی که خداوند متعال برای گناهکاران درست کرده..
  خرید خودرو صفر ایران خودرو و سایپا و چینیها ممنوع تا نصف شدن قیمت ها حداقل، تا هر زمان هم که لازم باشه صبر میکنیم…
  هرکس فرغون های این دو شرکت محترم و فرغونهای چینی رو بخرد خیانت کار است…
  وسلام یا حق

 3. فقط یه کلام خطاب به انتظار کشندگان جنبش تحریم خودرو صفر

  ول معطلید…همین

 4. اقا هادی سالهاست که ول معطلیم این یکی دو سال هم روی ان .
  ولی کلا یه چیز بهت بگم به شخصه معتقدم دیگه داشتن خودرو تو این شلوغی و بی اعصابی رانندگان و دست به قبض جریمه ماموران و نبودن جای پارک و قس علهذای دیگر پرستیز و شخصیت که ندارد هیچ باعث تلف شده عمر هم میشود .
  اینروزها با تاکسی تلفنی و خط ویزه بی دردسر تر میشه به مقصد رسید تفریحی هم که وجود ندارد هر کجا میروی با سرزمین خشک و بی اب و درخت روبرو میشوی پس خودروهای فکسنی نیم قرن پیش دو اشغالساز و اشغالسازان چینی مفت چنگ خودشان داداش . حالا شما بفرما برو خودرو بخر و انبار کن شاید یه روزی گران شد .خخخخخخخخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.