آخرین اخبار

خودروهای قدیمی را بازنشسته کنید

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: مردم از دیدن خودروهای قدیمی خسته شده‌اند. تغییر مدل خودروها در خودروسازی ایران در حد تغییر ظاهر چراغ و داشبورد خودروها بوده است.

به گزارش کارنت، امرالله امینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: پلت‌فرم برخی از خودروهای پرتیراژ در حال تولید در کشور مربوط به حدود سه دهه پیش است.

وی با بیان اینکه خودروسازان در سال‌های گذشته به وظیفه خود برای ایجاد تنوع در محصولات و تولید خودروهای جدید عمل نکردند، خاطرنشان کرد: با این حال خودروسازان باید در شرایط پساتحریم به سرعت کاستی‌ها در عملکرد پیشین خود را جبران کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی ادامه داد: خودروسازان بزرگ جهانی به طور میانگین هر یک تا دو سال یک بار، یک خودروی کاملا جدید را بر روی پلت‌فرم‌های در اختیار خود روانه بازار می‌کنند اما تغییر مدل خودروها در خودروسازی ایران در حد تغییر ظاهر چراغ و داشبورد خودروها بوده است.

وی افزود: این وضعیت در حالی است که به دلیل انحصاری بودن بازار خودروی ایران، مصرف‌کنندگان داخلی قدرت انتخاب چندانی در این حوزه ندارند و اتفاقا همین بازار انحصاری باعث تنبلی و درجا زدن خودروسازان شده است.

امینی با بیان اینکه به هر حال در شرایط لغو تحریم بسیاری از خودروسازان جهانی خواستار حضور در صنعت خودروی ایران هستند، تصریح کرد: هم‌اکنون بهترین فرصت برای از رده خارج کردن خودروهای قدیمی در حال تولید در کشور است. در این زمینه وزارت صنعت باید بر عملکرد خودروسازان نظارت کند.

برچسب ها

یک نظر

  1. من یه سمند ال ایکس سال دوره خاتمی 85 دارم بدنه محکم تا بحال هم بجز روغن و لاستیک ولنت یکی دو بار تعویض قطعات جلوبندی خرجی نداشته . برادرم هم به نیت همین خودرو من یه دونه مدل 92خریده ولی … بدنه حلبی . رنگ سپرها ریخته . موتور واشر سرسیلندر سوزانده . سرسیلندر خورده شده بطوریکه مجبور به تعویض شده و قس علهذا …..
    ای کاش همان خودروهای 30 سال قبل را تولید میکردند . به والله من اگر بخواهم خودرو را تعویض کنم عمرا” طرف تولید داخل بروم هر چند تا بحال فقط از تولیدات داخلی خرید کردم این یعنی نابودی اعتماد مشتریان طرفدار تولید ملی حالا بماند انها که به ساخت داخل اصلا اهمیت نمیدهند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *