آخرین اخبار

اگردلار شد 1000 تومان، خودرو هم ارزان می شود

عضو هیئت مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران گفت: اگر می‌خواهید قیمت خودرو کاهش یابد باید قیمت دلار را کم کنید، در این صورت قیمت خودرو به قیمت چند سال گذشته خود یعنی ۶ تا ۷میلیون تومان برخواهد گشت.

محمدرضا نجفی‌منش گفت: همه دوست دارند خودروها قیمت مناسب داشته باشند، اما با توجه به روند افزایشی قیمت دلار در سالهای اخیر،‌ باید بگوییم در این سالها قیمت خودرو افزایشی نداشته است.

عضو هیئت مدیره انجمن قطعه سازان ایران افزود: اگر نگاهی به افزایش قیمت دیگر کالاها بیندازیم پی خواهیم برد که قیمت خودرو در مقایسه با آنها کمترین میزان افزایش قیمت را داشته است.

وی گفت: اگر می‌خواهید قیمت خودرو کاهش یابد باید قیمت دلار را کم کنید در این صورت قیمت خودرو به قیمت چند سال گذشته خود یعنی 6 تا 7 میلیون تومان برخواهد گشت.

عضو هیئت مدیره انجمن قطعه سازان ایران افزود: اعتقاد دارم صادرات برای خودروساز سودآورتر از تولید و عرضه در داخل کشور است.
وی با اشاره به خصوصی سازی شرکت‌های خودروسازی در داخل گفت: در حقیقت شرکت‌های خودروساز ایرانی از طریق دولت مدیریت می‌شوند و به‌معنای واقعی خصوصی سازی صورت نگرفته است.

نجفی‌منش افزود: منظور مردم از بی‌کیفیت بودن خودروهای داخلی، در حقیقت قدیمی بودن این خودروهاست که ادعای کاملاً درستی است.
عضو هیئت مدیره انجمن قطعه سازان ایران گفت: برای آینده در نظر داریم تلاش کنیم به‌گونه‌ای برنامه ریزی شود که یک خودرو بیش از ده سال در کشور تولید نشود.

وی افزود: طراحی پلت‌فرم خودرو برای نخستین بار در ایران با همکاری یک شرکت ایتالیایی در دست انجام است و در مدت دو تا سه سال آینده به نام و مالکیت ایران عرضه خواهد شد.

نجفی‌منش گفت: ارائه پلت‌فرم داخلی سبب خواهد شد که قیمت تمام‌شده خودرو برای خودروسازان پایین‌تر بیاید تا مشتریان هم بتوانند با قیمت پایین‌تری خودروی داخلی را خریداری کنند.

عضو هیئت مدیره انجمن خودروسازان اضافه کرد: بانک مرکزی می‌خواهد ارز را تک‌نرخی کند تا قیمت ارز را بازار تعیین کند و با توجه به این مسئله مردم نباید انتظار کاهش قیمت خودرو را داشته باشند.

وی گفت: مردم تصور می‌کنند که با توجه به توافق هسته‌ای، خودروسازان خارجی وارد بازار ایران می‌شوند و تولیدات خود را ارائه خواهند کرد اما این اتفاق نخواهد افتاد و قیمت خودرو کاهش نخواهد یافت.

عضو هیئت مدیره انجمن قطعه سازان ایران گفت: اگر قیمت نان سنگک به 500 تومان و دلار به 1000 تومان بازگردد می‌توان امیدوار بود که خودرو هم ارزان شود و چون کاهش قیمت نان و دلار غیرممکن است به ارزان شدن خودرو هم نباید امیدوار بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *