آخرین اخبار

اولویت ما کیفیت و ارزانی است ولی نمی‌گذاریم صنعت خودرو زمین بخورد

قائم مقام وزیر صنعت با اعلام اینکه سیاست ما در درجه اول افزایش کیفیت و پایین آوردن قیمت تمام شده خودرو است، گفت: ما هرگز درهای کشور را برای ورود خودروهای خارجی باز نخواهیم کرد، زیرا می خواهیم از خودروسازان داخلی حمایت کنیم نه آنکه آنها را زمین بزنیم.

به گزارش کارنت به نقل از تسنیم، مجتبی خسروتاج گفت: سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت در درجه اول افزایش کیفیت و پایین آوردن قیمت تمام شده خودرو است.

قائم مقام وزیر صنعت ، معدن و تجارت افزود: با یک برنامه ریزی صحیح می توانیم قیمت تمام شده خودروهای داخلی را کاهش دهیم .

خسروتاج با اشاره به کیفیت خودروهای تولید شده در داخل گفت: باید این موضوع به نحوی سیاستگذاری و پیگیری شود که خودروسازان در یک  فضای رقابتی به کاهش قیمت ها بپردازند.

درهای کشور را برای ورود خودروهای خارجی باز نخواهیم کرد

قائم مقام وزیر صنعت ، معدن و تجارت تاکید کرد: ما هرگز درهای کشور را برای ورود خودروهای خارجی باز نخواهیم کرد، زیرا می خواهیم ازخودروسازان داخلی حمایت کنیم نه آنکه آنها را زمین بزنیم.

خسروتاج تولید 1.2 میلیونی خودرو را رقمی قابل توجه دانست و در عین حال به ضرورت تقویت فرهنگ مشتری مداری درمیان خودروسازان داخلی هم تاکید کرد.

وی گفت: با تقویت فرهنگ مشتری مداری در میان خودروسازان خواهیم توانست جایگاه اصلی خودروسازان را در کشور احیا کنیم.

خسروتاج افزود: در چند ماه اخیر و در روند مذاکرات هسته ای، فقط صنعت خودرو نبوده که با رکود مواجه شده است بلکه  همه صنایع کشور در لاک رکود فرو رفته بودند.

وی اضافه کرد: متخصصان صنعت خودرو معتقدند که در افق سال 1404 به تولید سه میلیون خودرو خواهیم رسید و این درصورتی محقق خواهد شد که تکیه صنعت کشور به مسائل بین المللی کاسته شود و بر تولید داخل تکیه بزنیم .

خسروتاج با تاکید بر اینکه دولت باید به فعال شدن تقاضا در بخش خودرو کمک کند گفت : به این منظور دولت اقدام به تخصیص وام های 15 میلیونی خودرو کرده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫3 نظرها

 1. مطمئن باشید تا به بازارهای ازاد جهانی نپیوندید هرگز پیشرفت حاصل نخواهد شد . ما راهی داریم میرویم که کمونیستها سالهای پیش از ان بازگشتند و ثمره ان اقتصاد امروز چین و شوروی است . اما کشورهائی چون کوبا و کره شمالی به نان شب مردمشان هم محتاج هستند چون از سیاست دربهای بسته پشتیبانی میکنند .
  این طرز تفکر شما شکست خورده و اقتصاد کشور را در حال نابودی قرار داده است .

 2. وام هم که بدین مردم بدبخت ماچ که بازپرداخت نخواهند کرد
  همین چشم اندازا چندتاش به ثمر نشست؟؟؟
  عمر آدم کوتاهه منتهی شما دلتون گندست

  در ورود خارجیها رو ببندین دیگه خیال بچه های داخلی ساز راحت شه، اونموقع شک نکن سال 1404 هنوز دارید همین 405 رو تولید میکنید!!!!

  با همین درک و فهم جلو رفتید که هیوندای اون شد، شما این

 3. اگه شمامسولین که از خودرو سازان رشوه میگیرید تا این حرفا رو بزنید بخواهید باز از صنایعی که به فکر جیب خودشون هست حمایت کنید اگه فقط اگه مردم قدر سوزن عقل داشته باشند و نخرند شما تا که میخواهید پول برای صنعت بریزید تا ورشکست نشه مردم تاج سر همتون هستند و شما نوکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *