آخرین اخبار

اطلاعیه وزارت صنعت در خصوص اظهارات خودرویی وزیر

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت،معدن وتجارت در خصوص مصاحبه مطبوعاتی روز دوشنبه مورخ 94/6/9 وزیر صنعت، معدن و تجارت به منظور روشنگری و تنویر افکار عمومی بخشی از سخنان او را مرتبط با موضوع خودرو که عیناً از نوار ضبط‌شده استخراج و توسط برخی از رسانه‌ها انعکاس پیدا نکرده است را منتشر کرد.

محمدرضا نعمت زاده در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در مورد شرایط خودروسازان و انتظارات به وجودآمده پاسخ‌هایی داده که متن آن در پی می‌آید:

«ببینید مردم محقند، مردم ولی نعمت ما هستند و هم درست فکر می‌کنند و درست عمل می‌کنند و چنین انتظاری طبیعی است. قطعاً هر بنگاه اقتصادی باید فکر مشتری و بازارش باشد ولی قیمت‌گذاری به عهده شورای رقابت است. اما با اینکه مدارک مستندی کارخانه‌ها ارائه داده‌اند و حسابرس قانونی دارند، منتها چون همزمان با انتظارات مردم از توافقات هسته‌ای بود و من هم دنبال گران کردن نبودم آنها (شورای رقابت) دست نگهداشتند و خود این یعنی کاهش قیمت، اما کمپین(حرکت سازمان یافته) نخریدن کالای داخلی گناه است، هر کسی کمپین کند که از داخل هر گونه کالای تولید ملی را نخرد، درست مغایر مسائل ملی است.

حالا نام نخریدن کالای داخلی و دسترنج کارگران زحمتکش ایرانی را کمپین گذاشتند، رهبر معظم انقلاب و همه می‌گویند از تولید داخلی مصرف کنید، بعد در رسانه‌ها و دنیای مجازی بیاییم کمپین ضد خرید داخلی راه بیاندازیم، مثل اینکه بیاییم کمپین بر علیه تولید ملی، اقتصاد ملی، اشتغال جوانان راه بیاندازیم، این که معنا ندارد.

این خیانت است که ما علیه تولید داخلی کمپین راه بیندازیم. هنر ما این است که با افزایش تولید، به کشور خدمت کنیم. اگر کسی چنین کمپینی را دنبال کند به نیروی انسانی، اشتغال و درآمد ملی خیانت می‌کند.

ما فکر می کنیم خودروها طبق استاندارد تولید می‌شود و هر روز کیفیت بهتر و بیشتر می‌شود اما خیلی جای کار دارد. دوستان به شدت روی مسائل کیفی و نوآوری‌ها کار می‌کنند و انچه که ما شاهد هستیم و خودم هر دوهفته یکبار جلسه دارم این است که یک مقدار کم لطفی است که نسبت به تولیدات داخلی چنین تبلیغ شود، من آنچه که می‌توانم شاهد باشم دوستان در خودروسازی و در مراکز تحقیقاتی فعالیت می‌کنند و قطعاً ما استانداردهای ملی و محیط زیست را رعایت می‌کنیم و اگر غیر از این باشد خودروها شماره‌گذاری نمی‌شود.»

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫5 نظرها

 1. شما فکر میکنید که خودروها طبق استاندارد تولید میشود . اما ما با جان و مالمان حس میکنیم که فقط اشغال به خلق الله می اندازید .
  در ضمن هیچ کدخدائی نمیتواند برای اهالی ده تصمیم بگیرد .

 2. اقا شما دارید به منافع ملی خیانت میکنید.مردم میگن خودرو روز دنیا تولید کنید.هم مردم راضیند هم کسی بی.کار نمیشه چرخ اقتصاد هم میچرخه.ولی منافع مسولین به خطر میفته.

 3. یکی نیست از این وزیر بپرسه خودت و خانوادت هم سوار پراید میشین که میگی کیفیت ماشین ایرانی خوبه؟؟؟
  لااقل خودتون و خانوادتون همگی سوار ماشین ایرانی بشید تا ۱٪ حرفتون رو باور کنیم.

 4. ديگه كار خودرو سازا و خودروي داخلي از اين حرفا گذشته، سيا بازي جواب نمي ده داداش، تا تونستيد با اين حرفا سر ملت كلاه گذاشتيد، تعرفه واردات خودرو بايد حذف بشه، هزينه پيشرفت يه مشت مفت خور رو كه ملت نبايد بدند، لذا تعرفه واردات خودرو رو ازاد كنيد تا ما هم طعم داشتن خودروي برند، زيبا، امن، با كيفيت و ارزززززززززززززززان را بچشيم.

 5. صنعت خودرو سازی مثل شتر مرغ شده،میگیم بارببر می گه من مرغم ،میگیم تخم بزار می گه من شترم.
  وقتی قیمت بنزین قیمتش آزاد شد چرا نباید قیمت خودرو هم در یک شرایط باز و رقابتی با سایر خودروسازها آزاد بشه؟

  اینها فقط از خودروسازها حمایت می کنند و از طرف دیگه هم می گند مصرف سوخت مردم زیاده و آلودگی شون بالاست!!!

  آدم یاد همون حکایت معروف سعدی می افته که می گفت این چه … مردمانند مردمانند سگ را گشاده‌اند و سنگ را بسته.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *