آخرین اخبار

حاشيه‌هاي خودرويي دست از سر وزير برنمي‌دارد

به نظر مي‌رسد حوزه خودرو براي رسانه‌ها و مردم يكي از جذاب‌ترين و در عين حال پرحاشيه‌ترين بخش‌هاي وزارت صنعت، معدن و تجارت است و در حالي كه اين وزارتخانه داراي بخش‌هاي بسيار متنوع كاري و حوزه‌هاي متنوع فعاليت است ديروز بخش زيادي از نشست مطبوعاتي نعمت‌زاده را حوزه خودرو به خود اختصاص داد.

به گزارش کارنت به نقل از صنعت نويس،  با اين تفاسير بايد گفت حاشيه‌هاي صنعت خودرو و كشمكش‌هاي برون‌سازماني آن دست از سر وزير برنمي‌دارد و نعمت‌زاده به صورت مداوم در حال پاسخ‌گويي در خصوص كاهش قيمت‌ها و توليد است به خصوص كه با تشكيل كمپين اجتماعي “خريد خودرو صفر ممنوع” ا و انبار خودروها اين حاشيه‌ها به اوج خود رسيده است.

چكيده ذيل از نشست ديروز وزير خود گواهي بر اين ادعا باشد:

– قیمت خودرو کاهش نخواهد یافت و این موضوع که گفته میشود قیمت‌ها پایین خواهد آمد نه از سوی ما اعلام شده و نه از سوی خودروسازان.

– فروش خودرو کم نشده، بلکه موجودی پارکینگ‌ها افزایش یافته است.

– من از موضوع پرداخت تسهیلات بانکی به خودروسازان بی‌اطلاع هستم.

– ایران خودرو در سال گذشته هزار میلیارد تومان از بدهی بانکی خود را از طریق افزایش تولید، کاهش داد.

– من دنبال گران کردن خودرو نیستم، ولی همین که خودروسازان قیمت را ثابت نگه داشته‌اند، در شرایط فعلی به معنی کاهش قیمت است.

– وجود 80 هزار دستگاه خودرو در پاركينگ به معنی تولید 15 روزه خودروسازان است. در ابتدای روی کار آمدن دولت یازدهم 200 هزار دستگاه خودرو در پارکینگ خودروسازان وجود داشت.

– سایپا امسال نیز ضرر خواهد داد و نمی‌توانیم به این شرکت فشار بیاوریم، زیرا اگر ضرر کند باید تعطیل شود.

– سال گذشته 106 هزار دستگاه خودرو به کشور وارد شد که بیش از 2.2 میلیارد دلار ارزبری داشت

– بعد از توافق ژنو، خودروسازان از برخی قطعات چینی که قبلاً‌ وارد کرده بودند، در تولیداتشان استفاده کردند، ما به خودروسازان نوشتیم که این قطعات را کنار بگذارند و از قطعات اصلی استفاده کنند.

– کاهش کیفیت خودرو به دلیل اعمال تحریم‌ها بوده است و در صورت افزایش تولید داخل قطعاً‌ قیمت خودرو کاهش خواهد یافت.

– هم اکنون قیمت خودرو در بازار به قیمت کارخانه رسیده و بهترین زمان برای خروج خودرو از لیست کالاهای انحصاری است تا با ایجاد رقابت در بازار شاهد کاهش قیمت‌ها باشیم.

– خودروسازان درخواست خود را بر اساس مدارک مستند برای افزایش قیمت خودرو به شورای رقابت ارائه کرده بودند، ولی این مسئله به جریان نیفتاد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

  1. کمپین مکمل خرید خودروی صفر ممنوع و حتی واجب تر از ان کمپین در خواست عزل همیشگی وزیر از این پست مهم میباشد مردم تقاضای عزل هر چه سریعتر این وزیر و دار ودسته حلقه به گوش وی را دارند

  2. برادر من این وزیر چهار دستی چسبیده به این پست تنها راه نجات اصرار برنخریدن هستش تا مردم هم راحت بشن من بعنوان یک ضد انقلاب که 24 ماه جبهه بودم و از کیان اسلام وانقلاب دفاع کردم به اظهار وزیر که بما میگه شما حتما چین و ماچین قطعه را که با هزار بامبول اوردن جای جنس اصلی جازدن بخریم حاشا و کلا به این انصاف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *