آخرین اخبار

برچیده‌شدن دستگاه پوز کارت سوخت از آواخر آبان‌ماه

به گزارش کارنت، بیژن حاج‌محمدرضا در گفتگویی، از حذف پوز هوشمند دستگاه‌های سوخت در جایگاه‌ها از اواخر آبان‌ماه خبر داد و گفت: حذف دستگاه‌های پوز نیازی به ابلاغیه ندارد چرا که در آینده نزدیک دچار مشکلات عدیده در این زمینه خواهیم شد هم‌اکنون دستگاه‌های پوز به دلیل فرسودگی و پیربودن توانایی ارائه خدمات را ندارد همچنین به دلیل غیرکارا بودن، زمان‌بر بودن لازم است از رده خارج شوند.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که  بنزین آزاد می‌شود و مدام در جهت افزایش قیمت حرکت می‌کنیم وجود پوز در جایگاه‌ها اضافی است.

رئیس انجمن جایگاهداران سوخت سراسر کشور افزود: در سراسر کشور حدود 3هزار و 420 جایگاه سوخت داریم که به طور متوسط 10 تا بیست و چند نازل سوخت دارند و به تعداد این نازل‌ها، دستگاه پوز کارت سوخت در آنها نصب شده است. البته تعداد تلمبه‌ها کمتر است چون تلمبه‌های دو نازل دار زیادی داریم که رویشان پوز دو نازله نصب شده است.

وی تصریح کرد: این پوزها برخی ساخت ایران هستند و برخی از کشورهایی ماننده چین، کره و ژاپن وارد شده‌اند و در مجموع حدود 110 هزار پوز در جایگاه‌های سوخت سراسر کشور نصب شده که با قطع سهمیه سوخت و به مرور اتمام سهمیه‌های باقیمانده دیگر کارآیی ندارند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با حذف این دستگاه‌ها ممکن است مشکلی در تلمبه‌ها ایجاد شود، گفت: خیر، همه این دستگاه‌ها مجهز به سه قسمت پوز، نمراتور و رقم ریز (محاسبه کننده نرخ) هستند که این تجهیزات در تمامی تلمبه‌ها هم وجود دارند. در نتیجه با حذف این دستگاه‌ها مشکلی به وجود نخواهد آمد.

حاج‌محمدرضا در پایان با تاکید بر اینکه جمع آوری این دستگاه‌ها هزینه بر است و می‌تواند اعتراض جایگاه دارانی که برای خریدشان مبالغ زیادی پرداخته‌اند را به همراه داشته باشد، می‌گوید: به رغم همه این مسایل، برچیده شدن این دستگاه‌ها آرامشی ایجاد می‌کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. مثل بقیه کارای مزخرفشونه دیگه
    یه نونی میاد وسط و نزدیکانشون میخورن بعد یه مدت میگن اصلا وجودش جای سوال داره و باید اینهمه هزینه زمانی، ریالی که بدبخت جایگاه دارا و مردم دادن رو بریزن تو جوب

    واقعا همیشه یاد صحبت دادشمون راجع به مشاوره و راه حل دادن در مسایل کلان جهانی رو یادم میافته نمیدونم بخندم یا گریه کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *