آخرین اخبار

باید از تاخت خودروهای بی‌کیفیت چینی در جاده‌های ایران جلوگیری کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس دلیل ادامه یافتن تولید خودروهای بی‌کیفیت و پرمصرف داخلی را وجود مشتریان داخلی و منطقه‌ای دانست.

به گزارش کارنت، کمال الدین پیرموذن در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایسنا گفت:‌ عقل و منطق در دنیای پررقابت تولید خودروها ایجاب می‌کند سایپا و ایران خودرو خود را در معرض علم روز و بهره وری قرار دهند تا سطح کیفی تولیداتشان به مرز استاندارها نزدیک شود.

نماینده مردم اردبیل در مجلس تولید خودروهای از رده خارج توسط خودروسازان داخلی را عامل بی‌اعتباری برندهای داخلی خودرو دانست خاطر نشان کرد: قیمت تمام شده پایین‌تر پراید و پژو 405 مشتریانی را در آسیای میانه و عراق و سوریه به خود جلب کرده است اما سزوار نیست صنعت خودروسازی کشور پس از موفقیت دیپلماسی سیاسی همچنان معیوب باقی بماند.

وی خواستار جذب مشارکت موثر سرمایه گذار خارجی شد و افزود: باید به سمت تولید خودروهای با قابلیت رقابت با برندهای بین‌المللی حرکت کرد. بنده هرگز این استدلال را که به دلیل وجود خریدار خودروهای بی‌کیفیت تولید می‌کنیم را قبول ندارم. ایران به دلیل تولید خودروهای غیر ایمن و جاده‌های غیر استاندارد در صدر کشورهای بیشترین تلفات جاده‌ای در جهان قرار داده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با رد تاثیر مثبت خودروهای چینی بر تولید خودروهای ایرانی گفت: اگر خودروهای چینی باعث تولید خودروهای با کیفیت در ایران شده بود امروز در راس کشورهای با بیشترین تلفات جاده‌ای قرار نمی‌گرفت.

پیرموذن با اشاره به جایگاه استراتژیک ایران در خاورمیانه و آسیای میانه و نیروی انسانی ارزان گفت:‌ ایران قابلیت تبدیل شدن به هاب منطقه را داراست. باید از طریق سرمایه گذاری خارجی و حمایت مجلس و دولت از صنعت خودروسازی از تاخت خودروهای بی‌کیفیت چینی در جاده‌های ایران جلوگیری کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

  1. جناب آقای پیرموذن ملاک تعیین کیفیت خودرو دیدگاه شما نیست نظر جنابعالی فقط برای خودتان و کسانی که به جان و مال ملت اهمیت نمی دهند محترم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *