آخرین اخبار

انتقاد قاضی‌پور از عملکرد سایپا و ایران‌خودرو

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، ضعف نظارتی مدیران استاندارد، وزارت صنعت و ناظران مجلس، انحصاری بودن،‌ بی‌توجهی خودروسازان و استفاده از لوازم یدکی بی‌کیفیت چینی را از دلایل تولید خودروهای نامرغوب داخلی برشمرد.

به گزارش کارنت، نادر قاضی پور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا، با بیان اینکه بازار خودرو در انحصار ایران خودرو و سایپاست مدعی شد که این خودروسازان به جای استفاده از لوازم یدکی باکیفیت داخلی از لوازم یدکی فاقد استاندارد چینی استفاده می‌کنند.

نماینده مردم ارومیه، سرمایه گذاری خودروسازان در سایر بخش‌های اقتصادی از جمله ارز و مسکن را عامل کاهش سرمایه در گردش ایران خودرو و سایپا دانست و اظهار کرد که این دو واحد بزرگ صنعتی، سرمایه در گردش خود را به بخش‌های دلالی و واسطه‌گری انتقال دادند.

وی افزود: بارها به ایران خودرو و سایپا گفته شده است در کنار تولید خودروهای لوکس برای اقشار متوسط و ضعیف نیز خودروهای به روز تولید کنید ، مجلس نیز از شما حمایت می‌کند اما دریغ از قدری توجه.

قاضی‌پور با اشاره به توانایی ژاپن در تولید خودروهای به روز برای طبقه کارگر، گفت: اگر برند تویوتا یا سایر خودروسازان بزرگ اجازه ورود به بازار انحصاری خودروی ایران را پیدا کنند یقیناً خودروسازان مجبور به اصلاح کیفیت خودروهای ایرانی می‌شوند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشدار داد: حواسمان باشد اگر قرار بر همکاری مشترک با خودروسازان ژاپنی یا اروپایی باشد، نباید اجازه دهیم مدیران ایرانی شرکت های خودرویی برای به صرفه شدن تولید به شکلی در این خودروها دست ببرند که در نهایت خودرویی بی‌کیفیت‌تر از خودروهای موجود ایرانی و چینی در خیابان‌ها تردد کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *