آخرین اخبار

واردات خودرو همچنان کم می‌شود / انتظار بازار برای کاهش قیمت

آمارهای گمرکی نشان می‌دهد که واردات خودرو در پنجمین ماه سال جاری همچنان روند کاهشی خود را ادامه داده و بر این اساس طی پنج ماهه نخست امسال واردات خودرو به لحاظ وزنی حدود 50 درصد کم شده است و این در حالی است که رییس کل گمرک انتظار مردم برای کاهش قیمت خودروهای وارداتی را از جمله عوامل این امر می‌داند.

به گزارش کارنت به نقل از ایسنا، آمارهای گمرک از واردات خودرو طی پنج ماه نخست امسال به بیش از 17 هزار و 700 دستگاه رسیده است و این در حالی است که در مدت مشابه سال پیش این میزان معادل 36 هزار و 433 دستگاه بود.

این آمار نشان می‌دهد که واردات خودرو به لحاظ وزنی 48 درصد کاهش داشته به این ترتیب آمارها نشان می‌دهد که واردات خودروهای سواری طبق روندی که از ابتدای سال جاری آغاز شده بود ادامه یافته به طوری که در چهار ماهه گذشته نیز واردات خودرو به لحاظ وزنی 51 درصد کاهش را نشان می‌داد.

همچنین ارزش واردات خودرو طی پنج ماهه نخست امسال ارزشی معادل 420 میلیون و 325 هزار دلار داشته است که این میزان نیز نسبت به سال گذشته افتی حدود 44 درصد را نشان می‌دهد.

اگر چه مدیرکل مرکز واردات گمرک معتقد است که دستورالعمل وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر امکان واردات خودرو تنها برای نمایندگان مجاز باعث کاهش واردات شده است رییس کل گمرک معتقد است که علت این امر انتظار بازار برای کاهش قیمت است.

کرباسیان در این باره با اشاره به این‌که خرید خودرو پس از رفع تحریم‌ها به صورت مستقیم و بدون واسطه از تولید‌کننده باعث کاهش هزینه‌های واردات خودرو می‌شود، معتقد است همین امر باعث شده مردم در خرید خودرو دست نگه دارند و همچنین امیدوار باشند که خودروهای بهتری پس از برداشته شدن تحریم‌ها وارد کشور شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *