آخرین اخبار

تحریم خرید خودرو موثرترین راه افزایش کیفیت خودرو ایرانی است

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با ناموفق دانستن صنعت خودروسازی کشور گفت: سال‌های سال است تولید کننده خودرو هستیم ولی خودروی باکیفیت نداریم.

به گزارش کارنت، محسنی بیگلری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا گفت:‌ بهترین راه ممکن برای تولید خودروی ایرانی با کیفیت، مشارکت با خودروسازان بزرگ دنیاست.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس با بی‌کیفیت دانستن خودروهای داخلی گفت:‌ پراید، سمند و پژو نه خودروهای مطلوب مردم هستند و نه حافظ جان مردم در جاده‌ها. شاهد این مطلب نیز غیر ایمن بودن، غیر استاندارد بودن و غیر قابل اعتماد بودن خودروهای ایرانی حتی خودروهای نو شرکت‌های خودروسازی است.

وی تحریم خودروهای بی‌کیفیت داخلی توسط مردم را از موثرترین شیوه‌های مجبور کردن خودروسازان برای تولید خودروهای با کیفیت دانست و افزود: به دلیل غیر رقابتی بودن بازار داخلی خودرو مردم نمی‌توانند خودروسازان را به طور کامل تحریم کنند. شاید برخی بگویند به جای خودروهای داخلی، خودروهای چینی خریداری خواهند کرد، اما پاسخ این است که خودروهای چینی نیز فاقد استانداردهای ایمنی و کیفی هستند.

به گفته‌ی این عضو کمیسیون صنایع و معادن، چاره مشارکت خودرو سازان داخلی با شرکت‌های صاحب برندهای بزرگ خودروسازی جهان است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.