آخرین اخبار

مهلت عرضه بنزین یارانه ای تمدید نمی شود

رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت کشور با اشاره به حذف کارت های سوخت گفت: استفاده از کارت سوخت هیچ اثر مطلوبی نداشته و صرفا اتلاف وقت است مگر آنکه افرادی سهمیه ذخیره در کارت های خود داشته باشند که در این صورت تا پایان آبان ماه برای استفاده از سهمیه ذخیره خود فرصت خواهند داشت.

بیژن حاج محمدرضا  با اشاره به بنزین های 700 تومانی باقی مانده در کارت ها اظهار داشت:  در حال حاضر 24 میلیاردلیتر قبل از اجرای تک نرخی کردن در کارت ها موجود بوده است که مقدار زیادی از آن مصرف شده و مقدار باقی مانده زیر 800 میلیون لیتر است که تا پایان آبان ماه برای استفاده از آن زمان داشته و این زمان تمدید نخواهد شد.

وی در خصوص مصرف روزانه بنزین افزود: هم اکنون روزانه 75 میلیون لیتر تا 77 میلیون لیتر بنزین در کشور استفاده می شود البته بنزین عرضه شده در داخل تهران یورو 4 است در حالی که در حومه تهران همچنان بنزین یورو 2 عرضه می شود.

رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت کشور در خصوص عرضه بنزین یورو 4 در شهرهای کشور خاطرنشان کرد: در حال حاضر در تهران ، کرج ،  اراک ،  اصفهان ،  مشهد ،  شیراز و قم بنزین یورو 4 عرضه می شود البته بجز شهرهای تهران ، کرج و قم مابقی شهرها به صورت نوبتی از این بنزین استفاده می کنند.

حاج محمدرضا خاطرنشان کرد: در حال حاضر مصرف بنزین در ماه جاری نسبت به دو ماه گذشته حدود 20 درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به جایگاه های فعال در کشور تصریح کرد: هم اکنون بیش از 98 درصد جایگاه های کشور فعال و حدود 2 درصد از از جایگاه ها در کشور در حال تعمیرات بوده و یا تعطیل است.

رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت کشور در خصوص رتبه بندی جایگاه های سوخت در کشور خبر داد و گفت: به زودی این جایگاه ها صاحب برند به نام انرژی سبز ایران خواهند شد.

حاج محمدرضا اظهار داشت : از 6 ماه گذشته کار زیبا سازی و شاخص بندی جایگاه ها شروع شده است به طوری که براساس آن جایگاه ها به صورت ممتاز تا درجه 4 رتبه بندی می شوندزین پس الگو شرکت ملی نفت و پالایش و پخش از جایگاه هاحذف و برند جدید جایگزین آن خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *