آخرین اخبار

فرصت‌سازی کمپین ایرانی برای خودروسازان چینی

یک واردکننده خودرو گفت: برخی واردکنندگان خودروهای چینی از فرصت استفاده کرده و با بهره‌گیری از کمپین نخریدن خودروی صفر کیلومتر داخلی در این بازار راکد خودروهای خود را به مردم فروختند.

به گزارش کارنت، شکرالله شکوهی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با لغو تحریم‌ها ظرف یکی دو سال‌ آینده خودروهای روز دنیا چه به صورت تولید داخل و چه به صورت آماده وارد کشور شده و خودروهای چینی دیگر خریداری نخواهند داشت.

وی با بیان اینکه در آستانه چنین وضعیتی کمپین نخریدن خودروهای صفرکیلومتر داخلی کمک زیادی به واردکنندگان خودروهای چینی کرد، خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیک بودن سطح قیمتی خودروهای چینی مونتاژی و وارداتی به کشور این محصولات می‌توانند جای خودروهای داخلی را بگیرند.

او ادامه داد: این در حالی است که کیفیت بیشتر خودروهای چینی عرضه شده در ایران پایین‌تر از کیفیت خودروهای داخلی است و در گزارش‌های رده‌بندی کیفی مورد تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز این موضوع مشهود است.

وی افزود: بنابراین نخریدن خودروی داخلی کمکی به مصرف‌کنندگان نخواهد کرد و آنها باید خودروی چینی را جایگزین خودروی داخلی کنند که البته این کار نیز به دلیل کاهش سطح اشتغال در کشور، خروج ارز و همچنین پایین بودن کیفیت خودروهای چینی منطقی به نظر نمی‌رسد.

شکوهی با بیان اینکه شرایط بازار نشان می‌دهد که سود کمپین نخریدن خودروهای صفرکیلومتر داخلی تنها به برخی واردکنندگان خاص رسیده است، تصریح کرد: بنابراین بهتر است به جای کمپین نخریدن خودروهای داخلی نشست‌های کارشناسی برای بررسی راهکارهای ارتقای کیفیت و کاهش قیمت این محصولات برگزار و راهکارهای لازم ارائه شده و اجرایی شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

  1. اقای وارد کننده خودرو !!! اقای میلیاردر تو خوبی همه مردم بدن!!! چی شده با پولای مردم میلیاردر شدی بعد میگی مردم بیاید خودرو بخرید … درد و بلای خودروی با کیفیت چینی تو سره لگنای 30 ساله پیشه تون کجا کیفیتشون از تولیدات داخل کمتره ؟؟؟ تا تولیدات با کیفیت و ارزان تر نشوند ملت دیگه پولشونو به پای شما و لگنهاتون نمیریزند حالا هر چی میخوایی بگو…

  2. اقای شکوهی مگه خودروداخلی کلا از قطعات وارداتی چینی نیست که بدلیل زیاده خواهی وارد کنندگان (تولید کننده قطعه)که هیچ نظارتی راهم روش نیست حالا چطور شد خودرو چینی تحت نطارت مهندسین بین المللی تولید میشه بدتر از تولید داخله متاسفم که دراین دنیای اطلاعات مردم را نادان فرض میکنی خوبه تحریم ثابت کرد دروغ بزرگ خودرو ملی رو اصولا مردم از درجه چندم فرض شدن متنفرند چرا ما باید خودرو چینی چه داخلی چه مونتاژ سوار بشیم طاغوت با اون همه کثافت کاری اجازه واردات دست دوم المانی رو میداد که هنوز هم پس 40سال نرمتر وایمن تر از خودرو تولیدی داخل هستند تازه ارزبری خودرو های به اصطلا ع نو شما رو هم نداره بزارین مردم راحت باشن .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.